08.08.2019

Tallinna Linnamuuseum korraldab Vanalinna vennaskonna linnalaagri

Tallinna Linnamuuseum, Fotomuuseum ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseum kutsuvad 8-12 aastaseid lapsi Vanalinna vennaskonna linnalaagrisse.

12. ja 13. augustil  toimuva laagri põhiliseks töökeeleks on eesti keel, aga oodatud on ka vene emakeelega lapsed. Laagri teemaks on arheoloogia. Koos lastega uuritakse asitõendeid ajaloost ning kehastutakse detektiivideks muinasajas. Tegutsetakse nii muuseumis sees kui väljas, osaletakse mängu- ja töötubades ning avastatakse muuseume ja nende kogusid.

Kes on arheoloog? Vastust otsides kohtutakse arheoloog Peeter Talvariga, kes räägib oma tööst ning põnevatest juhtumitest ja avastustest. Tutvutakse arheoloogi tööriistadega, töö põhimõtetega, vaadatakse erilisemaid leide muuseumi arheoloogiakogust ning tehakse väljakaevamisi muuseumi spetsiaalses leiukastis. Valmistatakse ajalooainelisi ehteid ja mõeldakse välja arheoloogiateemaline lauamäng, proovitakse osavust vibulaskmises ning seigeldakse vanalinna tänavatel ja bastionikäikudes.

Registreeri laagrisse siit!

Laagripäevad kestavad kell 10–16. Kahepäevase laagri hind on 60 €.

Võimalik on tasuda ka ühe päeva kaupa. Tasumine toimub laagripäeva hommikul muuseumi kassasse.  Hind sisaldab muuseumikülastusi, töötubade materjale ja eineid. Laagripäeva jooksul saavad lapsed keha kinnitada sooja lõunasöögiga Neitsitornis ja kerge ootega.

Uudise rubriigid: