20.01.2016

Tallinna Linnamuuseumi raames avab uuesti uksed Tallinna Vene Muuseum

Eesti ja vene kultuuri vastastikuste sidemete uurimisele ja tutvustamisele pühendunud Tallinna Vene Muuseum on alates selle loomisest 2010. aastal teinud läbi mitu kujunemisetappi. Muuseumi edasiseks arendamiseks kõigis muuseumitöös olulistes suundades otsustas Tallinna Linnavolikogu 10. detsembril 2015 algatada SA Vene Muuseum likvideerimisprotsessi ning moodustada sellest uus struktuuriüksus Tallinna Linnamuuseumi raames.

Aasta esimese poole jooksul toimubki Pikk tänav 29a asuva Vene muuseumi varade ja ruumide üleandmine Tallinna Linnamuuseumile, ühtlasi tegeletakse hoone turvalisuse suurendamisega. Hetkel töötab linnamuuseum Tallinna Vene muuseumi arendamise kontseptsiooni ja uute töötajate leidmiseks avaliku konkursi korraldamisega.

„Vene Muuseum avab uksed niipea, kui üleandmisprotseduurid on läbitud ja uued töötajad valitud,“ kinnitas Tallinna Linnamuuseumi direktor Kalmar Ulm. Esimene võimalus uuesti Vene muuseumi külastada on 22. jaanuaril, kunstnik Vladimir Anšoni näituse avamisel. Huvilised on oodatud ka 28. jaanuaril Vene Valguspäeva raames toimuvale lahtiste uste päevale.

Tallinna Linnavolikogu otsuse kohaselt on Tallinna Vene Muuseumi eesmärk „arendada Eesti vene kultuuri uurimise ja tutvustamise võimalusi, ning luua täiendavaid tingimusi kultuuriväärtuste taastamiseks, hoidmiseks, kogumiseks, uurimiseks ja säilitamiseks.“

Selle eesmärgi nimel kogutakse linnamuuseumis Tallinna eri rahvustest kodanikkonna eluolu ja kultuuri iseloomustavat ainest, sellekohane info on teretulnud aadressil info@linnamuuseum.ee.        

Tallinna Vene Muuseumis seni toimunust saab lähema ülevaate selle kodulehelt www.vemu.ee

Lisainfo:
Eve Veigel
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tallinna Linnamuuseum
Vene 17, 10123 Tallinn
Tel. 615 5180
www.linnamuuseum.ee
eve.veigel@linnamuuseum.ee

Uudise rubriigid: