11.11.2020

Avati Linnateatri tootmiskompleks

11. novembril avati Tallinna Linnateatri tootmiskompleks (Suur-Sõjamäe 44d). Edaspidi saab teater lavastusteks vajalikud dekoratsioonid, alates kunstniku kavandist kuni lõpptulemuseni, ette valmistada ühes kohas.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on lao- ja tootmishoone osaks Linnateatri terviklikust arendusprojektist, mis jätkub ka lähiaastatel. „Et kaua ruumikitsikuses töötanud teater sai endale hädavajalikud ruumid lavastuste ettevalmistamiseks, teeb rõõmu paljudele. Seni väga kitsastes tingimustes töötanud linna esindusteater on võitnud publiku südame ning usun, et uus maja annab teatriperele vaid hoogu juurde,“ ütles Belobrovtsev. „Juba tuleva aasta jaanuaris on plaanis alustada teatrimaja ehitustöödega Laial tänaval ning lõpuks soovime välja ehitada kogu linnateatri kvartali koos Põrgulava laiendusega.“

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on uude tootmis- ja laokompleksi loodud teatritöö spetsiifikat ja vajadusi arvestav ruumiline terviklahendus. „Verivärske tootmiskompleks on loodud lavastuste kavandamiseks algusest lõpuni, seal valmivad dekoratsioonid ideest-teostuseni. Kompleksis on ka mitmed eri sisseseadega laod kõikvõimalike teatriväärtuste säilitamiseks, hooldamiseks ja ladustamiseks pikemaks perioodiks. Loomulikult on meeles peetud ka personali – töötajate tarbeks on rajatud nii kabinetid, koosolekute ruumid kui ka olmeruumid,“ tutvustas Võrk äsja avatud maja.

Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa väljendas heameelt, sest avatud sai teatri tegevuseks ülioluline hoone, mida teater on oodanud juba 40 aastat. „See on järjekordne samm teekonnal, mille hulka kuulub ka hoonete kompleksi renoveerimine Laial tänaval vanalinna 9. kvartalis,“ rääkis Põldmaa. „Uues lao- ja tootmishoones on oluliselt paremad töötingimused, mistõttu saavad dekoratsioonid ja rekvisiidid valmida märksa kiiremini ja kvaliteetsemalt, samuti on meil lõpuks korralikud tingimused väärtuslikele kostüümide ja rekvisiitide hoidmiseks.“ Põldmaa lisas, et Linnateatri jaoks on sümboolne ka avamise kuupäev: „11. novembril 1994 sai endisest Noorsooteatrist de jure Tallinna Linnateater ehk tegu on Tallinna Linnateatri nimepäevaga.” 

Uues lao- ja tootmiskompleksis on teatrile vajalikud tööruumid, nagu kostüümide, rekvisiitide, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda, dekoratsioonide monteerimise ruum, värviruum ja maalisaal ning butafoori töötuba. Samuti garaažid, pesuköök kostüümide hooldamiseks ja tehnilised ruumid. Silmas on peetud, et liikumine ja transport oleks võimalikult sujuv ja loogiline.

Hoone projekteeris Novarc Group AS, arhitektiks Katrin Kõlu. Tootmiskompleksi ehitas Nordecon AS kontserni kuuluv Eston Ehitus AS, ehitustöödega alustati 2019. aasta juulis. Projekti kogumaksumuseks kujunes 3,9 miljonit eurot.

Linnateatri lao- ja tootmishoone avamine_1_foto Ilja Matusihis.jpg
Fotod: Ilja Matusihis

  

Uudise rubriigid: