13.01.2016

Tallinna Linnatranspordi AS hindab koostööd ministeeriumiga

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) on viimastel aastatel teinud ühistransporti arendades tihedat koostööd keskkonnaministeeriumiga. Seda enam üllatab TLT juhtkonda ministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna juhataja Evelyn Müürsepa BNSi kaudu edastatud seisukoht, milles pannakse kahtluse alla 6. ja 7. trolliliini trollide asendamine hübriidbussidega ning laiemalt Tallinna soov tegeleda linnakeskkonna jätkuva inimsõbralikumaks muutmisega.

TLT juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul jääb selgusetuks, kas Evelyn Müürsepp esindab ministeeriumi või iseenda seisukohti. „Taandada kogu linnaõhu puhtuse probleem hübriidbusside kasutuselevõtule kahel trolliliinil on küündimatu. Kuhu jääb laiem analüüs Tallinna linnaliikluse arengutest, sealhulgas tasuta ühistranspordi osast linnakeskkonna olulisel parandamisel?“ küsib Tamm.

Tamm selgitas, et alates 1. jaanuarist trolliliinidel 6. ja 7. trollibusside asendamine hübriididega on tingitud lähiajal algavatest töödest Haabersti ringi muutmisel mitmetasandiliseks ristmikuks. „Oleme saanud paljudelt Haabersti elanikelt positiivse tagasiside hübriidide mugavuse kohta, samuti on kiidetud tihedamaid sõidugraafikuid. Hübriidbussid on parim lahendus Väike-Õismäe ja kesklinna vahelise hea transpordiühenduse tagamiseks. Mis puutub väidetavasse suuremasse õhusaastesse, siis võiks tuua välja konkreetsed arvud, kui suurel määral Euro 6 diiselmootoritega ning kiiruseni 30 km/h elektriajamit kasutavad 24 hübriidsõidukit  keskkonda saastavad. Omalt poolt tahaksin meelde tuletada, et linna õhusaastest moodustab ühistranspordi osa täna kolm protsenti, ülejäänu langeb muu transpordi arvele. Ehk just siin on baas õhusaaste oluliseks vähendamiseks. Muidugi nõuab autostumise piiramine nii ministeeriumi kui linnavõimu koostööd. Rakendada tuleb uusi logistilisi lahendusi nii ühistranspordis kui linna planeerimises. Selles suhtes tuleb esile tõsta linna ja ministeeriumi koostöös läbi viidud 3. ja 4. trammiliini rekonstrueerimist, mis jätkub lennujaama suunal, samuti planeeritavat ulatuslikku trammiliikluse rekonstrueerimist Kopli suunal,“ ütles Tamm. 

Ta lisas, et ühistransport on protsess, mis ühendab endas mitmeid olulisi valdkondi, alates inimeste rahulolust, linnaõhu puhtusest, asumite võrdse arengu tagamisest, uute innovaatiliste lahenduste rakendamisest jne. Kõiges selles ootab TLT hea koostöö jätkumist keskkonnaministeeriumiga, mitte populistlike süüdistuste loopimist ministeeriumi üksikute ametnike poolt. 

Lisainfo:
Urmas Tooming
Avalike suhete spetsialist
Tallinna Linnatranspordi AS
Tel. 643 4031, 516 3516