11.12.2015

Tallinna Linnatranspordi AS näitab uusi Volvo hübriidbusse

Kolmapäeval, 16. detsembril kell 14 näitab Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) Vabaduse väljakul esmakordselt liinile minevaid Volvo 7900 diiselelektri hübriidbusse.

TLT soetas riigihanke korras 24 Volvo 7900 kaheteljelist, kolme uksega 12 meetri pikkust hübriidbussi, mis peagi Tallinna erinevatel ühistranspordiliinidel sõitjaid teenindama hakkavad. 

Hübriidbussi omapära seisneb selles, et sõiduk kasutab liikumiseks nii elektrienergiat kui diislikütust. Igal pidurdamisel muundab buss kineetilise energia elektrienergiaks ning salvestab selle akudesse, et kasutada seda energiat peatustest väljumisel ning fooride tagant sõitu alustades. See aitab vähendada õhusaastet linnas. Diiselmootor lülitub automaatselt sisse siis, kui buss on saavutanud teatud kiiruse. 

Volvo 7900 hübriidbussides on 34 iste- ja 50 seisukohta, sõidukid on varustatud konditsioneeridega ning bussi salongis paiknevad salvestavad videokaamerad. Bussi diiselmootori heitgaasid vastavad Euro 6 rangetele nõuetele, seega on sõidukid väga keskkonnasõbralikud. 

Peale hübriidbusside esitleb TLT Vabaduse väljakul ka firma MAN uusi diiselbusse, mida osteti riigihanke korras kokku 20 – 10 liigend- ja samapalju 12 meetri pikkusi busse. Osa neist juba teenindab sõitjaid Tallinna erinevatel liinidel. Kõik MAN-i uued bussid on varustatud konditsioneeride ja salvestatavate salongikaameratega ning nende diiselmootorite heitgaasid vastavad Euro 6 nõuetele. 

Lisateave:
Urmas Tooming
Avalike suhete spetsialist
Tallinna Linnatranspordi AS
Tel. 643 4031, 516 3516

Uudise rubriigid: