19.07.2016

Tallinna Linnatranspordi AS toob linnapilti retrotrammid

Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas välja riigihanke kuue retrotrammi valmistaja leidmiseks.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul on Kadriorgu viivale 3. liinile ajaloolise välimusega retrotrammide toomine osa pealinna trammiveeremi uuendamise ja renoveerimise kavast.

„Täna sõidab linnas 20 modernset CAF Urbos trammi. Oma jõududega oleme renoveerinud kuus KT-4 trammi. Lähiajal lähevad Tšehhi vabariiki renoveerimisele veel kaks KT-4 ja 12 KT-6 trammi. Kadrioru liinile toome aga trammid, mis oma välimuselt meenutavad läinud sajandi keskpaigas Tallinnas sõitnud tramme, ent tehnika ja ohutuse osas vastavad igati nüüdisaja nõuetele. See on meie kui linna arengut toetava ettevõtte panus Tallinna muutmisel veelgi atraktiivsemaks,“ lisas Tamm.

Tallinna tramminduses on käimas ajaloolised uuendustööd. Täielikult on renoveeritud 3. ja 4. liini rööbastee ning soetatud 20 uut CAF Urbos trammi. Järgmise aasta lõpuks on uuendatud ka Kopli suunaline trammitee ning trammivõrguga ühendatud lennujaam. Tallinna trammitranspordi uuestisünniks kulutatakse kokku üle 100 miljoni euro.