13.10.2016

Tallinna Linnavalitsus korraldas linlastele tasuta konverentsi vähktõve ennetamise ja ravi teemadel

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet koostöös Eesti Vähiliiduga korraldas 13. oktoobril Rahvusraamatukogu suures saalis ülelinnalise konverentsi vähktõve ennetamise ja ravi teemadel.

Konverentsi avas Tallinna abilinnapea Merike Martinson, kelle sõnul on kõik need, kes täna konverentsi kuulama tulid, terviseteadlikud inimesed, kes soovivad tervise alal uusi teadmisi saada. „Vähi ennetus algabki iseendast, me saame ise paljutki ära teha, et see raske haigus meid ei tabaks“, ütles Martinson. Abilinnapea tänas ka kõiki korraldajaid ja esinejaid, kes taolise üliolulise teema pealinlastele avasid.

Ettekannetest selgus, et igat liiki vähk on Eestis tõusutrendis. Naised põevad enim rinnavähki ja mehed eesnäärmevähki.

Konverentsil räägitigi vähi ennetamise ja ravi võimalustest; vähi sõeluuringutest, rinnavähi varasest avastamisest ja nüüdisaegsest ravist; kolorektaalvähi skriiningust, samuti eesnäärmehaigustest ja diagnostikavõtetest.

Esinejate hulgas olid Vahur Valvere ja Merike Värk Eesti Vähiliidust, Tiina Mändla Tervise Arengu Instituudist, Riina Küttner, Tiit Suuroja ja Maret Talk Põhja-Eesti Regionaalhaiglast, Kristjan Pomm Tartu Ülikooli Kliinikumist ja Katrin Martinson Linnamõisa Perearstikeskusest.