23.11.2016

Tallinna Linnavolikogu kinnitas koolivõrgus tehtavad ümberkorraldused

Tallinna Linnavolikogu kinnitas otsused Tallinna Merekalda Kooli liitmiseks Tallinna Kuristiku Gümnaasiumiga ning Vana-Kalamaja Täiskasvanute Gümnaasiumi liitmiseks Tallinna Linnamäe Vene Lütseumiga alates 2017. aasta 1. septembrist.

Linnavolikogu otsuse kohaselt liidetakse Tallinna Merekalda Kool Tallinna Kuristiku Gümnaasiumiga ja lõpetatakse Tallinna Merekalda Kooli tegevus.

Vana-Kalamaja Täiskasvanute Gümnaasium liidetakse Tallinna Linnamäe Vene Lütseumiga ning Vana-Kalamaja Täiskasvanute Gümnaasiumi tegevus lõpetatakse.

Endises Tallinna Merekalda koolis hakkab edaspidi tegutsema Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi gümnaasiumiosa ning endisesse Vana-Kalamaja Täiskasvanute Gümnaasiumi majja tuleb Gustav Adolfi Gümnaasiumi 1.-6. klassi õppehoone.

Tänu ümberkorraldusele luuakse juurde vajalikke õppekohti, mille tulemusel saavad nii Linnamäe Vene Lütseumi kui ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikoolide õpilased hakata koolis käima ühes vahetuses ning hea haridus tagatakse lastele kodulähedases koolis. Koolide ümberkorraldamise tulemusel saab laiendada nii vastuvõttu esimestesse klassidesse kui ka luua juurde gümnaasiumikohti.

Tallinna Linnavolikogu otsused: