18.12.2020

Tallinna Männi Lasteaia unistuse täitumine

14. detsembril askeldasid Männi päkapikud koos rühmade lastega vaikselt tuliuues õuepaviljonis: kaunistati, ehiti kuuske, kuulati jõulumuusikat, valmistuti kolmandaks advendiks ja õuepaviljoni avamispeoks.

Kõlasid  Männi  lasteaia direktor Lee Kerde avasõnad,  lint lõigati pidulikult läbi ning  seejärel algas uhke avamarss, kus päkapikud  rivis rõõmsalt  marssisid ja paviljon  jõulumeeleolus  vastu säras. Meie kõigi unistus sai teoks, õuepaviljon sai avatud!

Külla  tulid ka laste sõbrad karud:  pruunkaru oli  väga unine ja magas kohati nii tugevasti, et karu norskamine oli kuulda kogu õue peal,  kuid   teine , laste sõber  lilla karu, ei saanud  und. Lapsed, kes olid tulnud avamispeole, hakkasid koos päkapikkudega soovitama, mida teha, et uni  ikka lõpuks karu silmadesse jõuaks. Päkapikud soovitasid jõulujoogat teha, lapsed ütlesid, et lambaid lugedes tuleb uni, päkapikud jälle soovitasid tantsida. Tantsiti üheskoos lastega „Oo päkapikk“  ja usuti, et ehk siis väsib  karu ära ja tuleb uni peale. Lapsed proovisid ka lund võluda.  Soovitusi tuli palju ja väga häid, kuid mida ei tulnud, seda ei tulnud. Uni oli karu silmist pühitud. 

Päkapikumamma Matilda hüüdis, et tema teab, mida võiks karule soovitada, et ikkagi talveuni võiks saabuda ja laste sõbra karu talveunne uinutada.

Kõik rühmad olid valmistanud toredad  ning rõõmsad jõuluplakatid heade jõulusoovidega, mida kõik päkapikud hakkasid  päkapikumamma Matilda eestvedamisel ette lugema. Soovid  olid nii soojad, helged ja lumised, et karul  tikkus uni  peale. Laste sõber karu uinutatigi kenasti koos toredate jõulu- soovidega magama.  Kõlas laul „Tasa, tasa sajab väljas lund, karumõmm näeb und“

Kõik olid õnnelikud, õuepaviljon uhkelt avatud, karud magasid mõnusat  talveund. Päkapikud sosistasid rühmadele, et  kõik rühmad on  välja teeninud väikesed üllatused -  Maarja Astoveri raamatu „Väike karu otsib lund“  ja papiraamatu „ Karu, kiiguta mind“.

Aitäh Haridusametile, kes ulatas oma abikäe, et meie unistus saaks teoks!

Meie usume imedesse!

Kauneid jõule!

Allikas: Tallinna Männi Lasteaed

Uudise rubriigid: