08.09.2019

Tallinna Maraton toob nädalavahetusel linna tänavatele tuhandeid jooksjaid

Sel nädalavahetusel Tallinnas toimuv Tallinna Maraton toob kolmel päeval linna tänavatele enam kui 20 000 jooksusõpra.

Tallinna Maratoni näol on tegemist nii Tallinna, Eesti kui ka kogu Baltimaade suurima liikumisharrastuse sündmusega, mille raames saavad Tallinna tänavatel nautida jooksmist ja kõndimist erineval tasemel ning vanuses spordisõbrad.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna Maraton pealinna kõige silmapaistvam traditsiooniline spordisündmus. „Lisaks sportliku ja aktiivse eluviisi propageerimisele Tallinna ja Eesti elanike seas on Tallinna Maratonil märkimisväärne majanduslik mõju,“ ütles Kõlvart. „Jooksuvõistlusele saabub külalisi ligi 70 riigist, andes võimaluse Tallinna laiemalt tutvustada.“ „Kutsun üles rahvaspordipeol kas osalema või kaasa elama. Linnaliikluse seisukohalt palun varuda kannatlikkust. Oluline on arvestada jooksude toimumisaegadega eriti laupäeva õhtul ning pühapäeva hommikul ja keskpäeval  - siis on Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja kohati kesklinnas autoga liikumine raskendatud,“ ütles linnapea.

Tallinnas spordi valdkonda kureeriva abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on ees ootav nädalavahetus väga eriline, mis toob linna südamesse tuhandeid jooksusõpru üle maailma. "Nii jooksu korraldajad, kui ka Tallinna linn on pingutanud, et maratoni nädalavahetus kujuneks meeldejäävaks spordipeoks ja suursündmus pakuks kõigile, nii osalejatele, pealtvaatajatele, kui ka linnaelanikele, vaid positiivseid kogemusi ja elamusi," rääkis Belobrovtsev ja lisas: "Tallinna Maraton on linna spordiaasta tähtsündmus, mille õnnestumisse on  aasta jooksul panustanud sajad inimesed tuhandeid töötunde. Tänan Tallinna Maratoni korraldajaid, vabatahtlike ja kõiki, kes on andnud Tallinna Maratoni korraldamisse oma panuse." 

Tallinna Maraton 2019 põhisündmused on:

Laupäev, 7. september

11.00 MESIKÄPA LASTEJOOKSUD Hirvepargis

17.00 20 TALLINNA SÜGISJOOKS – Optibet 10 km jooksu ja käimise start Vabaduse väljakult, finiš Viru väravate juures. Stardi annab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Pühapäev, 8. september 2019

9.00 MARATONI (42,195 km) start ja finiš Viru väravate juures  Stardi annab tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

10.15 POOLMARATONI (21,1 km) start ja finiš Viru väravate juures

12.30 Autasustamine Vabaduse väljakul. Autasustab Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Lisaks on reedest kuni pühapäevani Vabaduse väljakul avatud EXPO ala. Vabaduse väljakul toimuvad ka kõigil päevadele Eesti tipp-muusikaartistide etteasted - DJ Anton Must, VillemDrillem, Liis Lemsalu, Band, ansambel Kala, Karl-Erik Taukar Band.

Täpsema programmi ja lisainfo leiab Tallinna maratoni kodulehelt http://www.jooks.ee/et/tallinna-maraton/programm

Uudise rubriigid: