30.09.2020

Tallinna Meelespea Lasteaed osaleb sel õppeaastal mitmes rahvusvahelises projektis!

Möödunud õppeaastal töötas lasteaia projektitöörühm selle nimel, et saada rahastust kahele Sihtasutus Archimedes Erasmus + projektile. Meil on hea meel anda teada, et mõlema projekti taotlused on saanud positiivse tulemuse!

  1. Tallinna Meelespea Lasteaed osaleb koordineeriva haridusasutusena Sihtasutus Archimedes Erasmus+ programmi KA229 strateegilise koostöö projektis: 

„I am a brave and helpful person - how to teach first aid to preschool children through value-based education and practical activities“. Eesti keelne projekti pealkiri: „Ma olen julge ja abivalmis inimene – kuidas õpetada, läbi väärtuskasvatuse ja praktiliste tegevuste, koolieelses eas olevatele lastele esmaabi“.

Rahvusvahelise projekti kestuseks on kokku 21 kuud (01.09.2020-31.05.2022). Kogu projekti elluviimiseks saime toetust summas 100 895 EUR sh Tallinna Meelespea Lasteaiale on eraldatud toetus summas 27 175 EUR.

Projektis osalevad:

1. EESTI (koordinaator) - Tallinna Meelespea Lasteaed

2. NORRA (partner) - Gråtass Barnehage As

3. BULGAARIA (partner)  - ODZ 12 "Radost"

4. MAKEDOONIA (partner) - Joudg "Breshia"

5. RUMEENIA (partner) - Gradinita cu program prelungit nr.34 

Projekti kohta leiad rohkem informatsiooni siit

  1. Tallinna Meelespea Lasteaed osaleb partnerina Sihtasutus Archimedes Erasmus+ programmi KA201 strateegilise koostöö projektis: 

„Building a Narrative approach fostering collaboration between preschools and libraries“. Eesti keelne projekti pealkiri: „Narratiivse lähenemisviisi ülesehitamine edendamaks koostööd koolieelsete lasteasutuste ja raamatukogude vahel“.

Rahvusvahelise projekti kestuseks on kokku 36 kuud (01.09.2020-31.08.2023). Kogu projekti elluviimiseks saime toetust summas 338 789 EUR sh Tallinna Meelespea Lasteaiale on eraldatud toetus summas 37 116 EUR.

Projektis osalevad:

Lasteaiad

1. ROOTSI (rahastuse taotleja) - Bergsvikens förskoleområde, Piteå Municipality 

2. ITAALIA (koordinaator) Early Childhood Educational Services, Imola Municipality

3. BELGIA, Brüssel (partner) - Elmer schools in Schaarbeek

4. EESTI (partner) – Tallinn Meelespea Kindergarten

Erialased partnerid ja akadeemilised eksperdid

1.University of Bologna – Italy – Department of Psychology

2.SERN – Sweden Emilia Romagna Network – Public Agency

3. Kolm avalikku raamatukogu: Library of Stuttgart, Piteå Stadsbibliotek and Imola Municipal Library Casapiani.

Projekti kohta leiad rohkem informatsiooni siit.

  1. Lisaks osaleb Tallinna Meelespea Lasteaed juba mitmendat korda Say Hello To The World projektis, kus sel õppeaastal teevad kaasa Sipsikute (4-5 aastased) ja Päikeselaste (3-4 aastased) rühmad. 

Projekti kaudu on lastel võimalus õppida paremini tundma iseennast ja oma lähiümbrust aga ka erinevaid kultuure ja traditsioone. Projektiga ühinedes arendavad lapsed oma loovust ja omandavad teadmisi mängides, loomingutes, tantsides, lauldes, joonistades jne. Õppeaasta jooksul toimuvad partnerlasteaiaga videokõned, mille jooksul läbime projekti teemad ("viis sõrme"): pöial - see olen mina; nimetissõrm - mina ja minu pere; keskmine sõrm - mina ja minu lasteaed; sõrmuse sõrm - mina ja minu linn; väike sõrm - mina ja minu kodumaa; peopesa - hüvastijätt.

Projekti kõiki teemasid läbides saame rahvusvahelise tunnustuse sertifikaadi näol: "Tolerantne lasteaed".

Projekti koduleheküljega saab lähemalt tutvuda siin: http://www.sayhellototheworld.eu

Vaata ka möödunud õppeaastal projektis osalenud Õiekeste rühma projektiblogi: http://oiekesed.blogspot.com/p/say-hello-to-world.html