23.10.2020

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi uus maja saab nurgakivi

Juba tuleva õppeaasta algusest saavad Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi õpilased õppida uues moodsas majas – 27. oktoobril kell 11 paigaldatakse kooli uuele hoonele (Paldiski mnt 83) nurgakivi.

Nurgakivi asetavad abilinnapead Vadim Belobrovtsev ja Eha Võrk, Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi ning Tallinna Haridusameti, kooli ja ehitaja esindajad. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saavad Haabersti lapsed tuleval aastal uue ja uhke koolimaja, kus on ligikaudu 900 õppekohta. „Mustjõe Gümnaasiumi amortiseerunud hoone kapitaalremont oli hädavajalik, lisaks valitseb piirkonnas ka koolikohtade puudus, kuna sealne kiire kinnisvaraarendus on meelitanud Haaberstisse elama palju lastega peresid,“ rääkis Belobrovtsev. „Kuna vana maja ei võimaldanud vajalikke ruume ehitada, tuli see uue rajamiseks suures osas lammutada ning nüüd oleme paigaldamas nurgakivi õppehoonele, mida koolipere juba väga ootab.“

Ehitustöödega alustas Ramm Ehituse OÜ tänavu juulis. Hoone valmib kava kohaselt augustiks 2021 ning õppetööd saab seal alustada kuu aega hiljem, 1. septembril.

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi eelkäijaks peetakse 1960. aastal ENSV ministrite nõukogu otsusega loodud 45. keskkooli, mis omakorda loodi Eesti Raudtee keskkooli nr 1. asemele. Kooli eelmine hoone ehitati 1964. aastal ja see oli praeguseks nii füüsiliselt kui ka moraalselt vananenud. Koolihoone rekonstrueerimise käigus lammutati olemasolev võimla- ja aulakorpus ning rajatakse uus, tänapäeva tingimustele vastav õppekompleks koos õuealaga.

Peale rekonstrueerimist on Mustjõe Gümnaasiumi 4-korruselise koolimaja pindala 7500 ruutmeetrit, millest saab rõõmu tunda ligi 900 õpilast ja üle 70-liikmeline koolipere. Lisaks hoonele saab kool ka renoveeritud staadioni jooksuradade ja jalgpalli kunstmuruväljakuga ning erinevate atraktsioonidega, kus õpilastel võimalus aktiivselt vahetundidel aega veeta ja õuesõppes osaleda. Projekti eelarve on 8,7 miljonit eurot.

Uue maja valmimiseni tegutseb Mustjõe Gümnaasium asenduspindadel Mattiase Põhikooli hoones (Karjamaa 18), Karjamaa Põhikooli hoones (Karjamaa 1) ja Tallinna Õismäe Vene Gümnaasiumi ruumides (Õismäe 28). Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi uus hoone kerkib aadressile Paldiski mnt 83, ehitusplatsile pääseb Paldiski maantee poolsest väravast. 

Ajakirjanikud on oodatud!

Lisainfo:

Rainer Rannala
Tallinna Haridusamet
Üldosakonna juhataja
Tel: 640 4503
rainer.rannala@tallinnlv.ee

Vana ja uus maja:

20200724_110537.jpg
3D vaade Mustjõe G.PNG

Uudise rubriigid: