01.12.2017

Tallinna Mutionu Lasteaia tänuüritus „Kummardus vanavanematele“

Oktoobri reede pärastlõunad möödusid Tallinna Mutionu Lasteaias tavapärasest teistmoodi, sest lapsed kutsusid vanavanemad ja vanavanavanemad endale külla. Sellest, mis lasteaias täpsemalt toimus, kirjutab lasteaia direktor Tagi Viilmaa.

Tänuürituse „Kummardus vanavanematele“ lähenedes hakkas õpetajatel ja lastel üha enam meeles mõlkuma küsimus: „Millised on need emotsioonid, mis jäävad vanavanematele südamesse igaveseks?“. Õpetaja Ülle kirjeldas õhinaga peo ettevalmistamist ja pidu: „Tähepüüdjate rühm otsustas tavakombel kutse edastamise käest kätte asemel kasutada postiteenust. Lapsed panid lasteaeda kaasatoodud vanavanemate aadressidega ümbrikutesse peokutsed ja viisid need postkontorisse. Paari päeva möödudes edastasid lapsed rõõmuga teated kutsete kohalejõudmisest Eesti erinevatesse paikadesse. Peale laste esinemist peopäeval valmistati rühmatoas üheskoos isuäratavaid võileibasid. Enne äraminekut said vanavanemad kaasa õpetajate poolt kirja pandud laste mõtteterad mida ma teeksin koos lastelastega kui ma ise oleksin vanaema või vanaisa“. 

Õpetaja Jana rääkis muljeterohkelt Mürakarude rühma tänuüritusest: „Mängupidu algas Mutionu laulu ühislaulmisega. Kui külaliste lauluoskus kuulatud, esinesid lapsed tänapäevaste kui vanavanemate aegsete laulude, tantsude ja mängudega. Koosviibimine jätkus rühmaruumis, kus tänati vanavanemaid omavalmistatud järjehoidjatega. Ühises juturingis rääkisid lapsed ja vanavanemad, mida neile meeldib koos teha. Ja ühised mängud võisidki alata, sest lasteaed on üks koht, kus igav ei hakka ja kus saab palju erinevaid mänge mängida. Vahva koosviibimise lõpus ootas kõiki ühine suupistelaud“. 

Murumunade rühma õpetajad Aive ja Merike olid rõõmsad kõige rohkemaarvuliste peokülaliste üle: „Rühmatoas esitasid lapsed koos rühmaõpetajaga kassist ja hiirtest lühinäidendi ning luuletuse. Vanavanemad nautisid lastelastega koos mängimist rühmatoas. Mängupeol saalis lauldi, tantsiti, mängiti pilli ja loeti vahetekste A. Maloney raamatust „Parima vanaema käsiraamat“. Peo repertuaari valis muusikaõpetaja Elvi laule, tantse ja ringmänge, mis olid tuttavad ka vanavanematele. Tore oli näha, kui nooruslikud, terved ja aktiivsed on praegused vanavanemad“. 

Rõõmurullide rühma õpetaja Merle meenutas elevusega peopäeva hommikut ja pidu: „On ju see tavaline, et kui lapselapsed oma vanaemadele-vanaisadele külla lähevad, siis on neid laual lõhnav kook ootamas. Hommik mööduski lastel õunu puhastades ja tükeldades. Koogi tegemine muutus lõbusamaks ja huvitavamaks kui tainast segati, erinevaid maitseid prooviti ja kööki küpsema viidi. Kohaletulnud vanavanematele pakuti omatehtud kooki ja kingiti uhked rosetid. Mängupeol esinesid lapsed laulude ja luuletustega ning muusikaõpetaja eestvedamisel lõbusate rütmipillilugudega“. 

Need tänuüritused ja mängupeod olid ääretult südamlikud ja imelised õhtud, mil meie kõikide südamed täitusid soojade ja hellade tunnetega. Teiega koos oli ütlemata vahva! Kohtumiseni Mutionu Lasteaias!