21.11.2017

Tallinna Nõmme Põhikool sai 95-aastaseks

1922. aastal avas oma uksed D. Dreyeri Eraalgkool aadressil Raudtee 68 Nõmmel. Tänavuse novembrikuu 3. nädalal tähistas Tallinna Nõmme Põhikool oma 95. sünnipäeva.

Sünnipäevanädalal kutsuti külla programmi „Tagasi kooli“ vilistlasi, kes olid lahkesti nõus rääkima oma elust ja tegemistest peale Tallinna 34. kooli või Tallinna Nõmme Põhikooli lõpetamist. Ligemale veerandsaja vilistlase hulgas oli nimekaid kunstnikke, teadlasi, kultuuritegelasi, muusikuid ja ettevõtjaid nagu Voldemar Kolga, Aleksander Ots, Andres Kõpper (NOËP), Arun Tamm, Viktoria Jagomägi, Leonardo Meigas, Ester Eomois, Indrek Suigusaar, Ike Volkov ja paljud teised.

Kõigil päevadel toimusid koolis fuajees vahetunni-kontserdid, kus kooli laulukoorid ja solistid said esineda koos kooli vilistlastest artistidega. Kuna Nõmme põhikooli üks õpiväljundeid on laiapõhjalise koorimuusika ja rahvatantsu propageerimine, siis osaleb laulukoorides ja tantsuringides üle poole kooli õpilastest.

Sünnipäevanädal päädis reedel suure vilistlaspeoga Salme kultuurikeskuses. Ettekandele tuli kooli õpetajate-juhendajate lavastatud muusikalis-tantsuline etendus „Ajast aega“.

Kohtumiseni kooli 100. juubelil 2022!

 

Ardi Paul, Tallinna Nõmme Põhikooli direktor

Pildil: Peonädala vahetunnikontsert, kus tunnustatud popmuusik NOËP (vil. 2005 Andres Kõpper) laulab poistekooriga oma kuulsaimat teost „Rooftop“, dirigeerib õpetaja Kadi Uibo. 

Uudise rubriigid: