23.10.2018

Tallinna „Noorte Otsustajate“ osaluskohvik toimub Nõmmel

1. ja 2. novembril leiavad üle Eesti aset noorte osaluskohvikud. Tallinnas toimub osaluskohvik neljapäeval, 1. novembril algusega kell 10.00 Nõmme Maja aulas (Valdeku 13). Sündmust korraldab Nõmme Õpilasesinduste Liit koostöös Nõmme linnaosa valitsuse ning Eesti Noorteühenduste Liiduga. Osalema on oodatud kõik 13-19-aastased noored, samuti kuni 30-aastased noorsootöötajad, ametnikud ning otsustajad.

Noorte osaluskohvikute idee on lihtne - tuua ühise arutelulaua ümber kokku noored, otsustajad ning kohaliku elu eestvedajad. Ühiseks eesmärgiks aktuaalsete probleemkohtade üle arutlemine ning neile lahenduste leidmine. Osaluskohvikuid on Eesti Noorteühenduste Liidu eestvedamisel korraldatud juba 2011. aastast. Sel korral on need osaks Erasmus+ projektist „Noored Otsustajad”, mis soovib pakkuda 16-19-aastastele noortele (ent lubatud on ka osalejad vanuses 13-30 eluaastat) üle Eesti kaasavat ning harivat kogemust seoses 2019. aasta Riigikogu ning Euroopa parlamendi valimistega.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on tal hea meel, et Tallinna osaluskohviku korraldamine usaldati Nõmme noortele. „Aktiivsed Nõmme Õpilasesinduste Liidu noored korraldavad osaluskohvikut esimest korda. Ideede ja mõtete vahetamine noortele olulistel päevakajalistel teemadel on kindlasti vajalik ja sellele püüamegi osaluskohviku raames tähelepanu osutada. Debatt otsustajate ja noorte vahel peaks olema pidev, et tekitada varakult huvi kohalikus elus kaasa rääkida,“ lisas Šillis.

Tallinna osaluskohviku peakorraldaja Karmen Vagula sõnas, et kohvikus keskendutakse just koolide E-õppe ja noorte tegevusetuse küsimustele. Lisaks temaatilistele aruteludele on noortel võimalik esitada küsimusi või panna kirja valimistega seotud mõisteid, millest nad sooviksid rohkem teada saada. Noorte esitatud küsimuste põhjal valmib e-külalistund, mis jõuab jaanuari keskpaigas koolidesse üle Eesti.

„Noored Otsustajad” projektijuht Karl Andreas Sprenk rääkis, et noorte ning otsustajate vaheline dialoog ei peaks olema midagi erakordset, vaid loomulik osa nii kohaliku kui riigi tasandi poliitikakujundamisest. „Tänased noored on homsed otsustajad. Mida varem pakkuda neile positiivset kogemust ning kuulata ja arvestada nende mõtetega, seda tõenäolisem on ka nende noorte soov tulevikus nii kohaliku elu kui üldisemalt ühiskonna arengusse panustada,” sõnas Sprenk.

Vajalik eelnev registreerimine Tallinna osaluskohviku Facebooki lehel www.facebook.com/events/311921999594928. Projekt „Noored Otsustajad” saab teoks tänu Erasmus+ programmile, mida vahendab SA Archimedese Noorteagentuur.

Uudise rubriigid: