06.09.2017

Tallinna Õpetajate Maja tähistas oma 60. sünnipäeva

Tallinna Õpetajate Maja tähistas eile oma 60. sünnipäeva, pidulikul juubeliüritusel õnnitlesid ja tervitasid maja praeguseid ja endiseid töötajaid abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna Õpetajate Maja kandnud oma pika tegevusaja jooksul olulist rolli kultuuri- ja hariduskeskusena. „Ehkki läbi ajaloo on Tallinna Õpetajate Maja nimi nii mõnelgi korral muutunud, siis selle maja keskne roll ehk hariduse-, kultuuri- ja peokeskus on püsinud sajandeid,“ märkis Kõlvart. „Seda pikaajalist traditsiooni kannab majarahvas edasi ka täna, pakkudes linlastele erinevaid koolitusi ja nauditavaid kultuurielamusi. Soovime, et üha rohkem huvilisi leiaks tee siia vanalinna südamesse, olgu selleks põhjuseks siis mõni seminar, koolitus või konverents.“

Pidulikul juubeliüritusel meenutati nii sõnas kui pildis maja põnevat ajalugu, avati Hansasaalis kuraatorituuriga juubelinäitus, kus on eksponeeritud endise Raatuse Galerii aegsete kunstnike tööd ning ühtlasi käis külas ka legendaarne Ivan Orav.


Tallinna Õpetajate Maja, endise nimega Tallinna Haridus- ja Teadusala Töötajate Maja loodi 1957. aastal. Tallinna Õpetajate Maja hoone (Raekoja plats 14) on juba 13. sajandist pärit kompleks, kus on muuhulgas asunud ka Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus ning Ohvitseride Keskkogu Kasiino.

Tänapäeval on Õpetajate Maja sündmus- ja koolituskeskus, kus toimuvad põnevad huvikursused ja koolitused täiskasvanutele. Koostöös Tallinna Haridusametiga viib Õpetajate Maja ellu kaht olulist haridusprojekti, milleks on ülelinnalised ainepõhised võistlused õpilastele ning õpetajate erialane enesetäiendamine aineühendustes.

Tallinna Õpetajate Maja ja seal toimuvate kursuste, koolituste ja sündmuste kohta leiab lähemalt infot http://opetajatemaja.ee/