19.11.2021

Tallinna Paekaare Lasteaed toetas Varjupaikade MTÜ-d

November on Tallinna Paekaare Lasteaias märkamise ja hoolimise kuu ning sel puhul otsustati teha midagi erilist, millesse oleks võimalik panustada nii töötajatel, lastevanematel, lastel kui ka lihtsalt soovijatel.

Mõte ise sai alguse sündmusest, mis leidis aset selle aasta sõbrapäeval, kui õues olid tugevad miinuskraadid ja maas suured hanged. Tol päeval leidsime lasteaia katusel olevast ventilatsioonišahtist kasside pesakonna. Kiisude kinni püüdmiseks palusime abi Varjupaikade MTÜ käest. Nende töötajad aitasid meid veel mitme päeva vältel, sest kõiki kasse ei õnnestunud korraga kätte saada. Kiisudele otsustasid kodu pakkuda meie lasteaia õpetajad Ele, Nadia, Agnes ja Maria ning tänaseks on umbes 11-kuu vanused kassid kodudes ilusti kohanenud ja perede suured lemmikud.

Paraku on aga igapäevaselt palju neid uudiseid, kus hüljatud või kehvades tingimustes olevad loomad vajaksid väga uusi ja armastavaid kodusid ning vahepeatusena majutavad neid erinevad varjupaigad üle Eesti.

Kuna meie lasteaia katusel sündinud pesakonda aitasid kinni püüda just Varjupaikade MTÜ töötajad, kes abistasid meid oma varustuse, nõu ja jõuga, siis otsustasime algatada lasteaias heategevusliku korjanduse.

Selleks palusime paari nädala jooksul tuua lastel, lastevanematel, personalil ja lihtsalt loomasõpradel (Eesti-Türgi Sõpruse Keskus jt) meile varjupaiga jaoks vajalikke asju (tekid, rätikud, voodipesu jms).

17. novembril viisime kõik pakid Paljassaare tee 85 aadressil asuvasse varjupaika. Asju oli nii palju, et kohale sõitsime mitme autoga ning andsime varjupaiga töötajatele esemed üle.

Tundsime kõik heategevusest rõõmu ning soovime kõigile rohkem hoolimist ja märkamist!

Allikas: Tallinna Paekaare Lasteaias

Uudise rubriigid: