16.04.2019

Tallinna Perekonnaseisuamet asub taas Õnnepalees

Äsja renoveeritud Tallinna Perekonnaseisuameti hoonet, mis rahvasuus on tuntud kui Õnnepalee, tutvustati täna ajakirjanikele. Uuendatud ruumides alustati aga tööga juba eile, 15. aprillil.

Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask rääkis lühidalt hoone ajaloost. Hoone valmis 1910. aastal ja oli mõeldud vineeri- ja mööblivabrikandi Carl Lutheri suvevillaks (tollal oli see kant Tallinna äärelinn).

Välise vaatluse järgi on Õnnepalee ja Tallinna Draamateater väga sarnased - mõlemad hooned on projekteerinud Aleksei Bubõr ja  Nikolai Vassiljev.

Pärast teist maailmasõda olid hoones ühiskorterid, hiljem sai majast laste polikliinik.

Tallinna Perekonnaseisuamet kolis hoonesse 1983 aastal, kui ehitisele tehti täielik uuenduskuur. Tollaselt avamiselt on pärit ka suur võti, mida Karin Kask ka täna demonstreeris.

Perekonnaseisuameti juhataja andis üle ka aukirjad tublimatele maja renoveerimisse oma tööd panustanutele.

Karin Kase sõnul oli muinsuskaitse all oleva vana maja remont laiaulatuslik ja üllatusterohke. Arvestada tuli muinsuskaitseameti poolt seatud piirangute ja nõuetega. Hoones uuendati elektrisüsteem ja soojussüsteem, värskendati siseviimistlust, sealhulgas seinte dekoore, restaureeriti valgusteid ja mööblit.

Õnnepalee remonti alustati möödunud aasta sügisel.