20.04.2022

Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask lahkub ametist

Tallinna Perekonnaseisuameti pikaaegne juhataja Karin Kask lahkub linna teenistusest, tema viimane tööpäev on 30. aprill 2022.

Karin Kask on juba 32 aastat olnud linna perekonnaseisuvaldkonna arendaja ja eestkõneleja. Tallinna Perekonnaseisuametis alustas ta tööd 1989. aastal Nõmme sektori juhatajana, jätkas 1992. aastal Mustamäe sektori juhatajana ja 1999. aastal ameti juhataja kohusetäitjana. Alates 2000. aastast on Karin Kask perekonnaseisuameti juhataja.

„Võin julgelt öelda, et oma praeguse kvaliteedi on linna perekonnaseisu- ja rahvastikutoimingud saavutanud paljuski Karin Kase ideede ja eestvedamise toel. Perede huvide eest seismine on olnud tema südameasjaks kogu karjääri jooksul, samuti perekonnaseisutoimingute populariseerimine ka laiemale üldsusele. Tallinna Perekonnaseisuamet on kaasatud oma valdkonda puudutavate teemade aruteludes nii Eestis kui ka välismaal ning on kahtlemata perekonnaseisu teenuste valdkonna teerajaja ja suunanäitaja“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Mul on au anda Karin Kasele edasi linnavalitsuse tänu pikaajalise ja eeskujuliku teenistuse eest linnasüsteemis, mida 2014. aastal tunnustati ka Tallinna teenetemärgiga.“

Üheks näiteks Karin Kase väärtushinnangutest on vastsündinutele pidulik nimetunnistuste kätteandmine raekojas, mida Tallinna Perekonnaseisuamet on tema algatusel korraldanud juba aastast 2002. Tänu tema tegevusele on võimalik perekonnaseisutoiminguid teha sümboliks saanud ja 2018–2019 renoveeritud juugendvillas Õnnepalees ning alati olla kindel teenuse kõrges kvaliteedis ning meeldivas ja pühendunud teeninduses. Aastakümnete jooksul on Õnnepalees sõlmitud tuhandeid abielusid. Juunis 2021 avati Õnnepalee kõrvalhoones uus pidulik saal, kuhu rekonstrueerimise käigus loodi mugav ligipääs ka liikumispuudega inimestele. Möödunud aastal pälvis Tallinna Perekonnaseisuamet riigi Muinsuskaitseameti aastapreemia – kõrge tunnustuse vääriliseks peeti Õnnepalee ajalooliste disainvalgustite restaureerimist.

Tallinna Linnavalitsuse korraldusega vabastatakse Karin Kask teenistusest omal soovil. Alates 1. maist 2022 kuni uue ameti juhataja nimetamiseni täidab Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja ülesandeid ameti juhataja asetäitja- rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristi Kail.

 

Pildil: Karin Kask Tallinna Raekojas nimetunnistuse üleandmise tseremoonial (foto: erakogu)

   

Uudise rubriigid: