05.10.2018

Tallinna Prantsuse Lütseum avab oma kauaoodatud spordihoone

Esmaspäeval, 8. oktoobril kell 12 avatakse pidulikult Tallinna Prantsuse Lütseumi (Hariduse 3) spordihoone – vastvalminud hoones on täismõõtmetes võimla, peeglitega tantsusaal, jõusaal ning riietusruumid sauna ja dušširuumiga.

Avatseremoonial osalevad Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, haridusameti juhataja Andres Pajula, kooli kauaaegne direktor Lauri Leesi ning rõõmsast päevast saab osa kogu koolipere.   

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et ettevalmistused Prantsuse lütseumile spordihoone ehitamiseks algasid juba 2007. aastal, kui viidi läbi arhitektuurikonkurss võimlahoone lahenduse leidmiseks. „Esialgne lahendus jäi samaks, kuid üle tuli vaadata tehnilised lahendused ja kasutatavad materjalid, et ehitis vastaks tänastele nõuetele. Tulemuseks on igati kaasaegne ja ümbruskonnaga harmoneeruv spordikompleks, kus on ideaalsed tingimused sportimiseks,“ sõnas abilinnapea. 

Prantsuse lütseumi direktor Peter Pedak ütles, et spordihoone on ennekõike kroon tema eelkäija Lauri Leesi sihikindlale tööle. „Kui meie kooli tuntakse hästi klassikalise vaimukultuuri kandjana, siis nüüdsest on õpilastel võimalik sama kõrgele jõuda ka kehakultuuris,“ nentis Pedak. 

Prantsuse lütseumi spordihoone arhitektuurse lahenduse autoriks on QP Arhitektid OÜ (Tõnu Laigu, Koit Ojaliiv ja Mari Rass). Võidutöö alusel algatati 2009. aastal detailplaneering ning selle valmimise ja kehtestamise järel asuti spordihoone projekti koostama. 2016. aasta lõpus otsustas linn lütseumile spordihoone rajamise projekti taaskäivitada ning nüüd on kaua oodatud hoone valmis. 

Spordihoone rajades on oskuslikult ära kasutatud kõik võimalused, mida piiratud linnaruum pakub. Maja on väikesele maa-alale sobitatud nii hästi, et tänava ja ümbritsevate majade tasandilt pole seda peaaegu nähagi. Hoone kõrvale on mahutatud ka jooksurada ja palliplats. Ühtlasi leiab spordihoonest ka tööõpetuse klassi, kus on seadmed puu- ja metallitöödeks ning muud õppevahendid. Spordihoone on lütseumi õppekorpustega ühendatud tunnelitega, millest üks on valmis ning teine valmimisel.         

Prantsuse Lütseumi spordihoone ehitas Nordlin Ehitus OÜ. Ehitus läks maksma 3,5 miljonit eurot.

 

Lisainfo:

Peter Pedak
Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor
Tel: 56 656 638
peter.pedak@tpl.edu.ee

Uudise rubriigid: