07.09.2015

Tallinna Reaalkool ja Tallinna Kesklinna Põhikool püüavad maailmarekordit

Teisipäeval, 8. septembril korraldab Tallinna Reaalkool koos Tallinna Kesklinna Põhikooliga üle-euroopalise spordinädala raames võistluse sõudeergomeetritel, kus üritatakse esmakordselt maailmas läbida sisesõudmismasinal teatevõistlusena distants 1000x100 m.

Teatevõistlus algab Tallinna Reaalkooli aulas (Estonia pst 6) orienteeruvalt kell 8.00 hommikul ja kestab 7-8 tundi.

Seni on ametlikult fikseeritud 100 km sisesõudmise maailmarekordeid suurtele võistkondadele, kus sõudjate arv peab olema 10 või rohkem. Sellised rekordeid on tavaliselt püstitanud 10- kuni 50-liikmelised võistkonnad.

Käesoleva rekordipüüdluse põhieesmärgiks on aga kaasata 1000 erinevat sõudjat.

Ürituse formaadist tulenevalt on vähetõenäoline, et õnnestub konkureerida eriettevalmistusega ja väiksema koosseisuga esinduste ettesõidetud aegadega, sest juba sagedased teatevahetused nõuavad oma aja, kuid peatähtis on, et ühise sportliku eesmärgi saavutamiseks annavad oma panuse pea kõik kahe kooli õpilased.

Üleeuroopalist spordinädalat tähistatakse 7 .-13. septembril esmakordselt. Spordinädala eesmärgiks on tõsta elanikkonna liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Spordinädala läbiviija Eestis on Ühendus Sport Kõigile. Spordinädal 2015 tegevuste peamiseks sihtgrupiks Eestis on kooliealised noored.

Kogu üritus filmitakse ja iga sõudja jäädvustatakse eraldi pildile.

 

Täpsem info:

Thea Turulinn thea.turulinn@real.edu.ee
Rain Vellerind rain.vellerind@real.edu.ee

Uudise rubriigid: