02.05.2016

Tallinna Reaalkool võttis kasutusele i3BOARD interaktiivse puutetahvli

Tallinna Reaalkoolis tutvustati 28. aprillil Eestis esimest i3BOARD interaktiivset puutetahvlit, mis 135-tollise ekraaniga on uus tase digitahvlite maailmas.

Tegemist on uuendusliku tehnoloogiaga, mis pakub paremaid võimalusi tunni läbiviimiseks ning tänu veebipõhisele ligipääsule ka paindlikumaid võimalusi õppetöö ettevalmistamiseks.

Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saar põhjendab uudse puutetahvli soetamist vajadusega käia kaasas tehnoloogia arenguga: „Meie õpilased  on tehnoloogiateadlikud ning kasutavad väga usinalt kõikvõimalikke digivahendeid. Ka kool peab leidma võimalusi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käia. Loomulikult pakub i3BOARD uusi põnevaid võimalusi õppimiseks ja tunnitöö atraktiivsemaks muutmiseks,“ tõdes ta.

„Näiteks võimaldab i3BOARD QR koodi teel õpilaste isiklikesse nutiseadmetesse küsimustiku edastamist. Samuti saab kasutada veebist üleslaetavaid äppe ja eelkoostatud õppematerjale. See kõik teeb tunni ettevalmistamise lihtsamaks ja pakub uusi võimalusi teooria näitlikustamiseks,“ ütles Tallinna Reaalkooli matemaatikaõpetaja Riin Saar.

Unistuse, et Reaalkooli õpilased ja õpetajad saavad sellist tahvlit õppetöös kasutada, tõi Londonist BETTi messilt 2015. aastal kaasa koolijuht Ene Saar ning selle aitas teoks teha Reaalkooli 114. lennu vilistlane Oliver Peek.

I3Board on esimene omataoline suure ekraaniga puutetahvel, mis on kasutusele võetud Eesti üldhariduskoolis. Just 135-tolline ekraan, kuni kümne samaaegse puudutuse võimalikkus ja füüsiliste vahendite (mall või joonlaud) kasutamine annavad tahvlile eelise juba laialt levinud Smart-tahvlite ees.

Lisainfo:

Kaisa Tamkivi
5698 5559
kaisatamkivi@gmail.com

Uudise rubriigid: