11.03.2019

Tallinna Rukkilille Lasteaia lõbus vastlanädal

Märtsikuu esimesel nädalal tähistasime Rukkilille lasteaias vastlanädalt.

Seda toredat talve ärasaatmise ja kevade vastuvõtmise pidu  peame röömsate lauludega, tantsudega ja pannkookide söömisega. Koostöö projekti „Kultuur elab läbi rahvatraditsioonide“ raames käisid meie lastel külas lapsed Tallinna Meelespea ja  Karikakra lasteaia rühmadest. 

Rukkilille lapsed valmistasid ette ja esitasid külalistele toreda eestikeelse lühinäidendi Jänes Pikkkõrvast, kes otsis endale sõpra. Sõbra otsingul kohati erinevaid loomi - karu, kassi, koera, varest, kellest kõigist said Pikkkõrva sõbrad. Peale näidendi etendamist mängisid lapsed sõpradena ka vene rahvamänge  ning seejärel lasti hea maitsta pannkookidel, mis on vene vastlapäeva traditsioonilised hõrgutised.

Meie lasteaia Mesilaste rühma lastele algas vastlanädal põneva ettevalmistustööga. Lapsed meisterdasid oma külalistele kingitusteks väikesed lõnganukud ja päikesekerad. Peopäevaks olid lapsed õppinud terve kontserdi jagu vastlalaule, mis esitati õhinaga oma külalistele. Külla kutsutud lapsed haarati ka sõprade tantsuringi, kus koos mängiti laulu- ja tantsumänge. Peale lõbusaid etteasteid, maitsesid kõigile imehästi õhukesed pannkoogid koos moosiga.

Kui keha oli kinnitatud, jätkus vastlapidu ka õuealal. Nende tegevuste ettvalmistajateks ja läbiviijateks olid meie Liblika ja Kiilikeste rühma lapsed koos õpetajatega. Õuepidu algas rongkäiguga, mille ees liikus ise valmistatud suur nukk, nimega Maslenitsa. Tema selja taga rivis kõndisid lõbusad lapsed, kõigil käes kollased päikese kujutised, mis sümboliseerivad esimeste soojade päikesekiirtega saabuvat kevadeootust. Rongkäik liikus kõikide rühmade lapsi tervitades ja neid peole kaasa kutsudes. Õues toimunud kelgusõidud, vastlamängud, lumememmede meisterdamine jäädvustati ka ühiste pildistamisega. Rukkilille lastega koos vastlapäeva üritustel osalenud külla kutsutud lapsed said kõik tujuküllastest  vastlanädala peoüritustest palju positiivset energiat ja meeldejäävaid elamusi.

Täname kõiki meie peo suuri ja väikesi osavõtjaid!

Ilmataat oli ka sel aastal meile väga helde, puistades oma põuest vastlapäeva hommikuks ümberringi suured lumehanged  – suurepärane lumine talveilm kutsus kõiki õue pikka liugu laskma, et uuel aastal meile palju õnne ja tervist jätkuks ja ikka pikad linad kasvaksid!

 

Uudise rubriigid: