06.11.2020

Tallinna Saksa Gümnaasium rajas katusele kooliaia

Kevadel taotles Tallinna Saksa Gümnaasium Tallinna linnaasutuste õppeaedade projektist rahalisi vahendeid, et rajada kooli juubeliks katuseterrassile konteinerpõhimõttel kooliaed. 

Õppeaia rajaminee ja istutamine toimus suuresti Saksa Gümnaasiumi õpilaste eestvedamisel ja osalusel. 8c klassi õpilased Marten Tamtik ja Tristan Ots valmistasid loovtööna puidust taimekastid, mis paigutati hiljem katuseterrassile. Kokku 15 taimekasti on rataste peal, mistõttu on neid võimalik kergesti katusel ümber paigutada.

Taimekastide täitmisel olid omakorda abiks 9b klassi poisid. Oktoobris istutasid 2a ja 3a klassi õpilased klassijuhatajate juhendamisel taimekastidesse erinevaid taimi. Istutati nii tarbe- kui iluaia taimi: salvei, piparmünt, rabarber, erinevad laugud ja sibulilled. Koolipere loodab, et taimed elavad talve kenasti üle ja juba kevadel saab näha väikeste usinate taimekasvatajate tulemusi.

Katuseaeda on koolil plaanis kevadel veelgi edasi arendada ja muuta see igapäevaseks kooliruumi osaks, kus toimuvad õuesõppe- ja praktilised tunnid kooliaia temaatikast lähtuvalt. Jääb üle vaid põnevusega kevadet oodata.

Tallinna Saksa Gümnaasium tänab Tallinna linna linnaaianduse projektijuhte Maria Derlõši ja Marina Laidlat, samuti kooli tehnoloogiaõpetuse õpetajat Veiko Vahurit, algklasside õpetajaid Terje Meeksat ja Hedda Pihlamägi ning 2a klassi lapsevanemaid.

Projekti koordineeris arendusjuht Erik Joasaare.

PILDIGALERII: Kooliaed

Allikas: Tallinna Saksa Gümnaasium

Uudise rubriigid: