19.12.2017

Tallinna Saksa Gümnaasiumi meistrivõistlused võimlemises

Täna, 19. detsembril kell 10.00 kuulutatakse taas avatuks TSG traditsioonilised meistrivõistlused võimlemises. Üritusel on pikk traditsioon, esimest korda võistlesid võimlejad 1981. aastal.

Võistlused toimuvad kahel päeval. 19. detsembril võtavad mõõtu 5.–12. klasside neiud ilu- ja sportvõimlemises ning noormehed sportvõimlemises, 20. detsembril võistlevad rühmakavaga 2.–4. klassid. Sportvõimlemises võisteldakse kolmes vanuserühmas (5.–7., 8.–9. ja 10.–12. klass), klassi võistkonna moodustavad 5 neidu ja 4 noormeest. Selgitatakse välja parimad individuaalvõistlejad ja klassi võistkonnad.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats: „Kasutan siinkohal juhust, et tänada TSG võimlemispeo eestvedajat ja hinge Mare Paisti, kes on kuhjaga väärt kõiki talle omistatud tunnustusi – Tallinna aasta õpetaja 2004, Aasta Õpetaja 2009, Hea õpetaja 2010, Mustamäe Aasta Õpetaja 2016. Ja loomulikult väärib suurimat lugupidamist TSG aktiivne ja edukas kehalise kasvatuse õpetaja Ülo Kurig, kes innustab ka poisse ja noormehi võimlemise kui kehaliselt aktiivse ja visuaalselt atraktiivse spordialaga tegelema.  

TSG võimlemispidu on alati toetanud ka Mustamäe Linnaosa Valitsus. Nii pika traditsiooniga ja muljetavaldavas mastaabis spordisündmust pole seni veel teist kõrvale panna. Edu võitlejatele ja tuhat tänu korraldajatele!“

Kohtunikena tegutsevad vilistlased ja lapsevanemad. Gümnaasiumi arvestuses selgitatakse kohtunike poolt igal aastal kõige graatsilisem neiu ja mehisem noormees. Aastal 2013 otsustas Tallinna Ülikool Viktor Saaroni isikus hakata autasustama rändkarikaga gümnaasiumi vanuseastme võitjat neidu ja noormeest.