14.01.2022

Tallinna Salme Kultuurikeskuses taasavati kuuekümnendate stiilis Leelo kohvik

Neljapäeval, 13. jaanuaril taasavati Salme Kultuurikeskuses kuuekümnendate stiilis kohvik Leelo. Üritusel sai tutvuda kohviku-teemalise näitusega, toimus Tallinna Linnateatri näitlejate vestlusring ja Mari Jürjensi kontsert.

Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlapi sõnul annab kohviku avamine võimaluse oktoobris taaskäivitatud Salme Kultuurikeskuse majale veelgi elu ja hoogu lisada. “Sellel majal on palju väärikaid traditsioone, kuid need traditsioonid püsivad vaid siis, kui anname Salmele päevast päeva täiendavat elujõudu,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Taasavamise üritusel laulis Mari Jürjens ja Linnateatri näitlejad jagasid oma mälestusi vanast Leelo kohvikust ning Linnateatri eelkäija Eesti NSV Riikliku Noorsooteatri aegadest. Avati ka näitus „Leelo kohvik läbi aegade“, mis sündis koostöös Kalamaja muuseumiga.

Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov juhib tähelepanu kokkusattumusele, et Leelo kohvik alustas oma tegevust Salme Kultuurikeskuses 1965. aastal, mil Salmes tegutses praeguse Linnateatri eelkäija Eesti NSV Riiklik Noorsooteater. “Ehituslikult ja sisekujunduslikult on tegu kultuurikohvikuga, kus lisaks heale toidule võiks tulevikus ka kultuurielamusi nautida,” ütles Sten Svetljakov.

Kohviku rekonstrueerimise maksumus on 800 000 eurot. Rekonstrueerimistööde töövõtjaks osutus riigihanke tulemusel OÜ Montreco, ehituprojekti on koostanud Infragate Eesti AS, arhitektuuriprojekti on loonud OÜ Arhitektuuribüroo Orub, sisekujundusprojekti aga OÜ Impro. Kohviku operaatoriks valiti enampakkumise tulemusel Jahh Catering.

Uudise rubriigid: