29.09.2021

Tallinna Soojus sel aastal tarbijatele toasooja hinda ei tõsta

AS Tallinna Soojus annab teada, et vaatamata üleüldisele teenuste ja toodete hinnatõusule ei ole lähikuudel pealinlaste majapidamiste kaugküttes hinnatõusu ette näha.

Tallinna abilinnapea ja Tallinna Soojuse nõukogu esimehe Kalle Klandorfi sõnul saadakse Tallinnas hinnatõusu hetkel vältida, sest Tallinna Soojuse partneril Utilitas Tallinnal on sõlmitud soodsad ja pikaajalised kokkulepped nii gaasi kui ka hakkepuidu tarnijatega. „On selge, et igapäevaselt maagaasi ja elektrit kasutavad soojatootjad on hetkel sunnitud oma pakutavad hinnad tarbijatele üle vaatama. Tallinnas toetab aga soodsa hinna püsimist see, et kasutame oma katlamajades soojuse tootmiseks enam kui 50 protsendi ulatuses just hakkepuitu ja jäätmeid,“ ütles Klandorf. 

Tallinna Soojuse juhataja Rainer Vakra lisas, et saab pealinlasi hetkel toasooja koha pealt rahustada ja isegi ehk rõõmustada. „Eks aasta lõpus tuleb ka Tallinna kaugkütte soojahind üle vaadata, sest kõik meie ümber kallineb, aga hetkel saan kõigile pealinlastele kinnitada, et kaugkütteteenuste hind meie võrgus ei tõuse ja 160 000 Tallinna majapidamist ei pea oma sooja toa ja küttearvete pärast muretsema,“ rääkis Vakra ja lisas, et kõigil lähikondlastel kahjuks nii hästi ei lähe – Helsingis, kus soojust toodetakse kivisöest, tõuseb näiteks kaugkütteteenuse hind koguni 25 protsenti.

Vastavalt kaugkütteseadusele kinnitab Eestis soojuse piirhinna Konkurentsiamet. Soojuse müügihind võib olla piirhinnaga võrdne või siis sellest madalam. Kehtiv kaugkütte piirhind Tallinnas on hetkel 50,14€ /MWh+km, augustikuu soojuse müügihind oli pealinnas 46,99€ /MWh+km. 

AS Tallinna Soojuse ülesanne on kindlustada Tallinna linna soojatarbijatele häireteta varustamine kvaliteetse soojusega. Selleks on Tallinna Soojus sõlminud 2002. aastal 30-aastase tähtajaga rendi- ja operaatorlepingu AS-iga Utilitas Tallinn.

 

Uudise rubriigid: