24.05.2021

Tallinna Spordikoolis on käimas kandideerimisavalduste vastuvõtt

Pealinna noorsportlastel on taas avanenud võimalus kandideerida Tallinna Spordikooli saavutussportlase programmi. Vastuvõtt on alanud järgnevaks kaheks hooajaks ja taotlusi saab esitada 31. maini.

Tallinna Spordikooli juhataja Maksim Butšenkovi sõnul nõuab saavutussport pidevat panustamist ja järjekindlat enesetõestamist väga tihedas konkurentsis. „Seetõttu tuleb ka meie perre kuulumist iga kahe aasta järel konkursi kaudu kinnitada“, märkis Butšenkov. „Sel kevadel on tulevastel saavutussportlastel taaskord võimalus konkursi kaudu näidata oma pühendumust ja sportlikke võimeid. Kandideerima on oodatud nii noored individuaalalade sportlased kui ka võistkonnad, kes keerulistest oludest hoolimata on viimase kahe hooaja jooksul oma spordialal silmapaistvalt esinenud“,  lisas Butšenkov.

 

Vastuvõtt on sel kevadel avatud järgmistele erialadele: epeevehklemine, iluuisutamine, iluvõimlemine, judo, jäähoki, karate, kergejõustiku mitmevõistlus, kiiruisutamine, korvpall, käsipall, laskesuusatamine, maadlus, poks, purjetamine, rannavõrkpall, sulgpall, taekwon-do, tennis, ujumine, võrkpall ja erinevate individuaalalade ühendrühm. Täpsemad konkursitingimused ja taotluste vormid leiab spordikooli kodulehelt www.tsk.ee

 

Tallinna Spordikooli sportlased on võitnud medaleid nii Eestis kui ka rahvusvahelistel turniiridel ja tiitlivõistlustel. Kõige värskemad tippsaavutustega spordikooli kasvandikud on iluuisutajad Eva-Lotta Kiibus ja Aleksandr Selevko, kes esmakordselt spordikooli ajaloos on lunastanud pääsme olümpiamängudele.


Tallinna Spordikool on Tallinna Kultuuri - ja Spordiameti hallatav huvikool. Tallinna Spordikooli eesmärk on järjepidev saavutusspordi edendamine spordiklubide ja spordikooli vahelise koostöö kaudu, millega on võimalik tagada saavutussportlastele parem ettevalmistus ning võistlusväljund. Tallinna Spordikooli tegevuse eesmärk on võimaldada 11–19‑aastastel, erandjuhtudel kuni 23-aastastel sportlastel, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna linn, tegeleda saavutusspordiga. Spordikool korraldab saavutussportlasele eesmärgi täitmiseks vajalikke lisatreeninguid, lähtudes sportlase vajadustest, eeldustest ja ettevalmistuse tasemest, andes konkreetse spordialaga seotud süvateadmisi ja tagades rahvusvahelise võistlusväljundi. Tallinna Spordikool toetab Tallinna linna noori andekaid ja ambitsioonikaid noorsportlasi 20-lt erinevalt spordialalt nii lisatreeningute, laagrite ning välisvõistlustel osalemise toetamise kaudu alates 2014. aastast.

Uudise rubriigid: