17.04.2018

Tallinna Südalinna Kool avab robootikapäeval liitreaalsuse labori

Täna kell 11 avab Tallinna Südalinna Kool (Liivalaia 23) projekti #EduInnoLab raames liitreaalsuse stuudio, mis on esimene omataoline linna haridusasutustes.

Liitreaalsuse stuudio on loodud koolis juba toimiva tulevikuklassi osana. Pidulikul avamisel tutvustatakse stuudio tulevikuvisiooni ja tegevusplaane, osalejad saavad virtuaalreaalsust ning tahvelarvutitele mõeldud liitreaalsuse rakendusi ka ise proovida. 

Südalinna Kooli projektijuht Kerttu Mölder rääkis, et avatav labor on üks võimalus arendada põhikooliastme reaalõppe suunda. „Me usume, et teadmisi on lihtsam omandada, kui neid koheselt ümbritseva maailmaga seostada. Liitreaalsus (sh virtuaalreaalsus) on selleks suurepärane võimalus,“ rääkis Mölder. „Õpilased hakkavad liitreaalsuse jaoks ise sisu tootma ega ole ainult tarbijate rollis. Laboris saame tutvustada ka liitreaalsuse kasutamise oskusi nõudvaid tuleviku ameteid.“

Stuudio avamist toetasid Tallinna Haridusamet ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskus (MEDIT).

Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab käigus luuakse innovatsioonilaborid kaheksasse haridusasutusse. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projektis osalevad Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool. Seni on avatud juba viis laborit. Projekti raames on juba avatud üks Lego innovatsioonistuudio, kaks Makeblock’i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio koolides ning kaks roboaeda lasteaedades.

Liitreaalsuse stuudio avamine langeb kokku Tallinna nutikuu ülelinnalise robootikapäevaga, mis algab Südalinna koolis kell 12. Tallinna nutikuu robootikapäev pakub tegevust nii õpilastele kui ka täiskasvanutele. Kogu päeva jooksul, kell 12–16.30, on avatud näitus, kus aasta haridusrobootika trende tutvustavad robotimüüjad Insplay, Oomipood ja Robomiku.

Robotitega koostööd täis tulevikku aitab lähemale tuua Telia klienditeenindaja, tehisintellektiga robot Pepper. Oma tegevust esitlevad Tallinna #EduInnoLab võrgustikku kuuluvad Tallinna 21. Kooli Lego Innovatsioonistuudio, Pelgulinna Gümnaasiumi Aerokool, Lilleküla Gümnaasiumi MakeBlock Stuudio, Tallinna Südalinna Kooli virtuaalreaalsuse labor jt. Robotiürituste kogemust oma koolis jagab Martna Põhikool. Näitust vaatama oodatakse kõiki huvilisi, eelkõige aga õppijaid, haridustehnolooge, õpetajaid ning hoolekogude esindajaid.

Robootikapäeva ajakava:
11.00–12.00 Tallinna Südalinna Kooli #EduInnoLab Virtuaalreaalsuse Stuudio avamine (kutsetega külalistele)
12.00–13.30 Algklassidele nutiviktoriin
14.00­–15.30 Põhikooli nutiviktoriin
12.00–16.30 Robootikanäitus- mess