03.11.2015

Tallinna Südalinna Kool avas tulevikuklassi

Tallinna Südalinna Kool avas 27. oktoobril 2015 tulevikuklassi, kus on olemas nii tahvelarvutid, uudse tehnoloogiaga lähikuvaprojektor ja 3D printer. Kasutuses on ka laserprinter ja lauaarvuti ning sülearvuti õpetajale.

Direktor Veiko Rohunurme sõnul on tulevikuklassiga loodud keskkond, mis mõjub väga positiivselt koolisisesele koostööle erinevate ainete õpetajate vahel ja soodustab uute metoodikate kasutuselevõttu. „Soovime tulevikuklassis moodsa õpikeskkonna abil tõsta õpilaste õpimotivatsiooni ja suurendada õpihuvi,“ rääkis Veiko Rohunurm. „Õpilaste kaasamisega õpikeskkonna kujundamisse soovime tõsta ka õpilaste teadlikkust ja vastutust õpitulemuste suhtes.”

Oma osa tulevikuklassi eripärast on kindlasti ka vööndiaegu näitavatel seinakelladel, mille abil saab nii mõneski tunnis kellaaja õppimisele lisaks ka fantaasiarännakuid korraldada.

Klassi muudavad hubaseks kott-toolid ning ergonoomilised töötoolid, olemas on ka tavatoolid kolme erineva rühma tarbeks.

Tallinna Südalinna Kooli tulevikuklassi projekt ei piirdu aga vaid selle ühe klassi sisustamise ja töösse rakendamisega. Juba on realiseerumas plaanid õppekorpuse tervet kolmandat korrust hõlmava projekti jaoks. Tulevikuklassi ees asuvast koridorist kujuneb tulevikuklassi laiendusena mängude koridor, mille põrandat hakkab mänguväljak. Kolmanda korruse teises osas on kaetud põrand robootikahuviliste jaoks täismõõtmetes joonejärgimise ning linna läbimise võistlusväljakuga.

Seega saab edaspidi kasutada koolimaja õppekorpuse kolmandat korrust koos tulevikuklassiga ka nn avatud õpikeskkonnana, kus õpilastel on võimalik valida mitme erineva õppekeskkonna vahel.

 

Allikas: Tallinna Südalinna Kool

 

 

Uudise rubriigid: