31.05.2017

Tallinna Suur-Pae Lasteaia Tulpide festival „Eesti-100“

30. mail 2017 korraldas Tallinna Suur-Pae Lasteaed Tulpide festivali „Eesti-100“. Tulbid on ühed armastatumad kevadelilled. Tallinna Suur-Pae Lasteaia pere kingib need oma südames Eestile ja kaaslinlastele.

Festivaliks ettevalmistus algas juba õppeaasta sügisel. Lapsed koos oma vanematega istutasid lasteaia territooriumile tulbid, mis hakkasid kevadel õitsema.

Õpetajad vestlesid lastega tulpide ajaloost, ehitusest, istutamise reeglitest ning kasvatamisest. Festivali peoks õmblesid lastevanemad lastele „tulpide” kostüüme ja kaunistasid lilledega kübarad. Keskkonnahoiu toetuseks kujundasid lapsed koos rühmaõpetajatega lasteaia lillepeenra ning valmistasid lillepannoo taaskasutatavast materjalist.

Festival algas Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva avamissõnadega ja laste avamistantsuga. Mängiti, lauldi, tantsiti ja toimus ka lillekostüümide paraad. Festivali lõpus moodustasid lapsed juubelinumbri 100 ja hõikasid kolm korda „palju õnne“ Eestile.

Kordaläinud festivalist tundsid ühiselt rõõmu lapsed, lastevanemad, lasteaia personal ja Lasnamäe Linnaosa Valitsuse esindajad.

Autor: Liia Tuvik

Uudise rubriigid: