08.11.2018

Tallinna Tehnikagümnaasium ja Tallinna Tehnikaülikool on teinud koostööd juba 30 aastat

29. oktoobrist 2. novembrini 2018 tähistas Tehnikagümnaasium (TTG) pidulikult 30 aasta möödumist koostöölepingu sõlmimisest Tallinna Tehnikaülikooliga (TTÜ).

Majas korraldati paljutki: laborid algklassilastele, pidulik aktus, teaduskonverentsid, karjääripäev abiturientidele, teadusfilmi vaatamine loodusest. Koostöös TTÜ turundus- ja kommunikatsioonitalitusega korraldati näitus TTÜ kohta, tehnikateemaliste raamatute näitus oli väljas kooli raamatukogus.

31. oktoobril toimus pidulik aktus, kuhu oli kutsutud kooli vilistlasi ja külalisi TTÜst. Kõnelesid TTG eri aastakäikude lõpetajad: Johan Anton (1991) rääkis oma ettevõtte GlassStress asutamisest, Ly Hõbe (1995) pangandusest; Peeter Luikmeli (1995) teemal „Kuidas rikkaks saada“. TTG direktor tänas kauaaegset koostöökoordinaatorit Jakob Kübarseppa TTÜst.

Õpilaskonverentse oli kaks, üks 7.-8. klasside õpilastele, teine gümnaasiuminoortele. Viimaste ees esines külalisena „Ajujaht 2016“ võitja Mihkel Tedremaa. Ettekandele tulid parimad uurimused eelmisest õppeaastast väga erinevatel teemadel, näiteks „Mesilased ja neid mõjutavad mürgid“, „Mobiilrakenduse arenduse protsess“, „Poiste  ja tüdrukute suhtlemiserinevused“. Viie uurimuse kohta tegid õpilased õpetaja Kai Rohtla juhendamisel kokkuvõtva stendiettekande. Need on jätkuvalt vaatamiseks väljas.

Põhikooliõpilaste konverentsi ettekandeteemad olid näiteks „Kas nulliga tõesti ei saa jagada?“, „Keskkonnateemaline maastikumäng 6. klassidele“, „Nädal ilma nutitelefoni ja internetita“.

Laborid ja teadusteatri valmistasid ette ja viisid läbi gümnaasiumiklasside õpilased aineõpetajate ja laborijuhataja Kairi Ehrlichi juhendamisel, vaatajateks ja kaasategijateks olid algklassilapsed. Koostöö suuremate ja väiksemate õpilaste vahel sujus mõnusasti, sest töö oli huvitav ja lastele väga meeldis ise loodusteaduslikes laborites tegutseda. Näiteks tehti suitsurõngaid: pabertopsiku põhja tehti auk, sinna asetati ka kuiv jää, tops kaeti kummikilega ja suleti kummipaelaga. August valati topsi sooja vett. Kui nüüd koputati kilele, siis topsis olevast august väljusid suitsurõngad.  

Abiturientidele korraldati reedel veel karjääritund, kus Keiu Org TTÜst rääkis, mida täpselt TTÜs õppida saab. 5.-6. klasside lapsed vaatasid teaduslikku loodusfilmi. Kõik TTG õpilased olid tegevustesse haaratud ja TTG seotus Tallinna Tehnikaülikooliga oli selle nädala kestel tugevasti fookuses. 

Ave Teder, Tallinna Tehnikagümnaasiumi arendusjuht

Toimetas Leini Jürisaar 

 

Uudise rubriigid: