19.11.2018

Tallinna Tehnikagümnaasiumi maailmanädal esinesid külalised Süüriast ja Ecuadorist

Tallinna Tehnikagümnaasiumis (TTG) oli 12.-16. novembril 2018 maailmanädal, mis keskendus globaalsele maailmale.

Teema valik tehti eelmisel õppeaastal korraldatud küsimustiku põhjal, mis näitas, et globaalse maailma ja kodaniku temaatika on noorte (aga ka nende vanemate) seas pigem tundmatu. Maailmanädalast võttis osa kakssada õpilast 7.-9. klassist.

14. novembril oli üheksandatel klassidel külas Süüria pagulane Aala, kes praegu elab Türil. TTGni jõudis ta Johannes Mihkelsoni Keskuse tugiisiku Mirjam Matiiseni kaudu. Aala ja ta abikaasa majale kukkus pomm ja nende laps sai viga. Lapse päästmiseks otsustasid vanemad Süüriast põgeneda. Aala rääkis oma üleelamistest, näitas videoid Süüriast. Oli aru saada, et ta on isamaa üle uhke, kuid hirm lapse pärast on toonud ta kaugele sõjakoldest. Türil on neil praegu rahulik elupaik, laps on terve ja käib lasteaias.

15. novembril organiseeris kaheksandatele klassidele töötoa Sigrid Ojavee ÜRO noorte seast, temaga oli kaasas noormees Ecuadorist. Juttu oli kestlikust eluviisist, maailmakodanikuks olemisest. TTG noored tegid rühmatöödena plakatid, kus nad oma arusaamist puuna väljendasid. Need on näitusena väljas kooli aatriumis.

16. novembril viis kooli arendusjuht Ave Teder läbi temaatilise viktoriini. Iga seal osalenud klassi esindas üks võistkond. Kui töö sai tehtud, arutati vastused koos läbi. Kõige põhjalikumalt vastasid 7.b klassi noormehed, kes said autasuks kooli logoga pastapliiatsid. Suurimaks autasuks olid kõigile osalejatele muidugi teadmised.

Kuna globaalse maailma valdkond on lai, leidub seal pea iga ainetunni teemasid. TTG maailmanädal hõlmas endas loodusõpetuse, bioloogia, ajaloo, inimeseõpetuse, kodanikuõpetuse tundide temaatikat. Viktoriiniküsimuste arutamisel noored märkisidki, et seda või teist (näiteks Läänemere probleemid) on loodusõpetuse tundides räägitud.

Suur abiline külaliste leidmisel oli Viktoria Rudenko MTÜ Mondost.

Info maailmanädala kohta UNESCO blogis: www.ttgunesco.blogspot.com

  

Ave Teder, Tallinna Tehnikagümnaasiumi arendusjuht

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: