31.08.2020

Tallinna Tondi Kool alustab õppeaastat uhiuues koolimajas

Tallinna Tondi Kool avas täna, 31. augustil uue koolimaja, õppetöö uues hoones algab homme, 1. septembril.

Pidulikul avaüritusel osalesid haridusminister Mailis Reps, Tallinna linnvolikogu esimees Tiit Terik, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapead Betina Beškina ja Vadim Belobrovtsev ning Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

„Koolipere on saanud oma unistuste maja. Selleni jõudmine võttis kaua aega ning käidi läbi pikk teekond. Usun, et ka lastele siin koolis õpetatakse, et esmalt ongi unistus, siis pingutus ja lõpuks tulemus,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Mulle meeldis täna ühe õpilase öeldud lause ’me oleme ikka lapsed’ – arvan, et see üks lause ning sellest saadud emotsioon olid pingutust väärt. Tänan kõiki kolleege linnasüsteemis, kes uue hoone heaks oma panuse andsid, samuti Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöö, toetuse ja võimaluse eest. Siin on ära tehtud suur töö.“            

Tallinna Tondi Kooli direktor Sirli Väinsar oli tänulik, et kooli personal sai kaasa rääkida juba projekteerimisel ning anda edasi oma soovid. „Kogu protsessi ajal oli tunda, et inimesed elasid meie majale kaasa,“ sõnas Väinsar. „Täna tähistame korraga nii uue maja valmimist, kogu kooli kauaoodatud kolimist ühte õppehoonesse kui ka kogupäevakooli töö algust. Sel sügisel jagub avastamisrõõmu ja ootusärevust kogu kooliperele.“

Tondi kooli vana maja lammutati ning asemele kerkis uus ja avar õppekeskus, mille suletud netopind on ligi 8500 ruutmeetrit. Uus õppehoone vastab kooli õpilaste vajadustele ning toetab kooli õppetöö ja tugiteenuste ülesehitust.

Kõige enam sai ruumi juurde kooli hooldus- ja toimetulekuosakond, kus kohtade arv suurenes pea poole võrra. Õpetuseks sobivaid klassiruume täiendavad tunnetustuba ja muusikateraapiaklass. Universaalses saalis on üles seatud grossinguseadmed tasakaalu harjutamiseks ning liigutusvilumuste ja -oskuste kujundamiseks. Ujula kaherealine bassein ja ravibassein teenivad kehalise tegevuse ja eesmärki. Hoones on kaks lifti, et majas oleks mugav liikuda ka ratastooliga. Oma oskusi saavad õpilased arendada moodsalt sisustatud puidu- ja metallitöö ning eri võimalustega kodunduse, kangakudumise, kunsti- ning keraamikaklassides. Kooli pesumaja õppeklassis saavad rakendust lisaõppe klassi õpilased. Kooli juures on ka õpilaskodu.

Kool hakkab selles õppeaastast tegutsema kogupäevakoolina. See tähendab, et õppetöö, huvitegevused ja tugiteenused on õpilaste vajadustest lähtuvalt koolipäevas omavahel seotud.

Tallinna Tondi Kooli uues hoones asub õppima 250 lihtsustatud, toimetuleku- või hooldusõppel olevat last. Kool pakub teenust ka Harjumaa erivajadustega õpilastele. Hoone esimesel korrusel asub veel Tallinna Õppenõustamiskeskus piirkonna erivajadustega laste perede nõustamiseks ja toetamiseks.

Hoone arhitektuurilahenduse autoriks on 3 + 1 arhitektid. Ehitustöid, millega alustati jaanuaris 2019, teostas Fund Ehituse OÜ. Ehitustööd ja sisustamine läks maksma 13,19 miljonit eurot.

Tondi kool_avamine_1.jpg

Uudise rubriigid: