23.05.2017

Tallinna Tondi Põhikool sai ratastoolikiige

Eesti suurimas erivajadustega laste koolis, Tallinna Tondi Põhikoolis õppivate vaimu- ja liitpuudega õpilaste väga ammuseks unistuseks on olnud kiiged, kus saaks kiikuda ka ratastoolis. Kooli unistus täitus ning kiiged avati 22. mail 2017.

Kiiged kinkis koolile Tamro Eesti, kes võttis laste vabaaja veetmise võimalused enda hooleks. Ettevõtte juhi Janno Kure sõnul on neile oluline inimeste heaolu, tervise ja elukvaliteedi edendamine. „Kuna kiikumine on iga lapse üks meelistegevustest, mis ühes nii rahustab kui pakub palju positiivseid emotsioone, siis otsustasime luua ka Tondi kooli lastele selle võimaluse,” rääkis Kurg.

Tähtsal päeval külastas kooli ka sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tutvus kooli olukorraga ning arutles juhtkonnaga valdkonna murekohtade teemal.

Tallinna Tondi Põhikoolis õpib 218 erivajadustega last, kellel on vaimupuue alates kergest kuni sügava vaimupuudeni. Paljud õpilased on liitpuudega. Vabariigi suurim erivajadusega lastele mõeldud kool saab 2018. jaanuaris 95aastaseks. Kooli missioon on julgustada, toetada ja suunata erivajadustega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonnaliige. 

 

Pikemalt:  FOTOD! Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige (Pealinn, 22. mai 2017) 

Uudise rubriigid: