11.01.2022

Tallinna Tondiraba jäähallis algavad iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused

12.-16. jaanuarini toimuvad Tondiraba jäähallis 2022 aasta iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused, mille käigus toimub kokku kaheksa võistlust nii üksiksõitudes, paarissõidus kui jäätantsus. Eestit esindavad EMil naiste üksiksõidus Niina Petrõkina ja Eva-Lotta Kiibus, meeste üksiksõidus Arlet Levandi ning jäätantsus Solene Mazingue-Marko - Jevgeni Gaidajenko.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Euroopa meistrivõistluste võõrustamine linnale väga suur au. Tänavu toimuva tiitlivõistluse näol on tegemist neljandate Tallinnas toimuvate rahvusvaheliste iluuisutamise suurvõistlustega. Varasemalt on Tallinnas toimunud 2010. aasta täiskasvanute Euroopa meistrivõistlused ning 2015. ja 2020. aasta juunioride maailmameistrivõistlused. Rahvusvahelise iluuisutamise võistluse toimumine Tallinnas on kahtlemata tunnustus varasemate tiitlivõistluste õnnestunud korraldamise eest“, rääkis abilinnapea. „Iluuisutamise EM tõotab anda põneva avalöögi tänavusele Tallinna spordiaastale. Võistlevad Euroopa parimad iluuisutajad, kelle hulgas nii olümpiamedalilootused kui väga võimekad Eesti uisutajad, kes kahtlemata endast parima annavad. Tondiraba Jäähallis tõotab tulla suurepärane võistlus ning kodupublikul on vahetu võimalus meie sportlastele kaasa elades suurvõistlusest osa saada“, lisas abilinnapea.  

Tallinna Tondiraba jäähallis toimuvale iluuisutamise EM-ile on registreerunud rekordarv osalejaid- 37 riiki 185 sportlasega. Võistlused toimuvad koos publikuga ja kehtivaid piiranguid silmas pidades. Kõik pealtvaatajad peavad esitama jäähalli sisenemisel koos isikut tõendava dokumendiga COVID-19 nakkusohutust kinnitava tõendi, mis kinnitab kas vaktsineeritust COVID-19 vastu või COVID-19 läbipõdemist viimase kuue kuu jooksul. Võistluste ajakava on leitav SIIN ning piletiinfo SIIN

Uudise rubriigid: