28.03.2017

Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased läksid erirongiga Tartusse õppereisile

Tallinna Ühisgümnaasiumi (TÜG) gümnasistid sõitsid täna, 28. märtsil erirongiga Tartusse kultuuriloolisele väljasõidule, mille et kohapeal tutvuda Tartu linna rolliga Eesti kultuuriloos.

TÜG-i direktor Mehis Peveri sõnul on mõlemad – nii Eesti Rahva Muuseum (ERM) kui Tartu linn tutvumist väärt ja miks teha seda teiste juttude või infomaterjalide kaudu, kui on võimalik ka kohale minna ja oma silmaga üle vaadata. „Ilmselt saab nii mõnigi kultuuriobjekt ja tema roll seal, kus ta ajalooliselt on asunud, hoopis paremini mõistetud kui distantsilt ja piltidelt,“ sõnas Pever. „Toetan ERM-i juhi Tõnis Lukase seisukohta, et ERM-i külastamine peaks olema vältimatu osa iga õpilase õppeprotsessist ning riik oma vahenditega võiks tagada selle võimaluse kõigile Eesti kooliõpilastele.“

Läbi Tartu minekuks saavad õpilased küsimused kultuuri- ja loodusobjektide kohta, millele vastuste saamiseks tuleb objektide juures kohal käia.

Rongiga mineku kohta ütles direktor Pever, et rongiühendus Tartuga on väga heal tasemel – rongid mugavad ja kiired. „Parem ja kokkuvõttes turvalisem kui bussikolonn maanteele korraldada,“ selgitas Pever erirongi tellimist. 

 

 

Uudise rubriigid: