11.02.2019

Tallinna Vaimse Tervise Keskus avab Pelguranna noortemaja

Teisipäeval, 12. veebruaril kell 12 avatakse pidulikult Tallinna Vaimse Tervise Keskuse uusim üksus, Pelguranna noortemaja (Lõime 29a).

„Pelguranna asumisse kerkinud kõige tänapäevasemate tehniliste lahendustega moodsa ilmega majale pandi nurgakivi eelmisel suvel,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Ehitust finantseerisid Tallinna linn ning Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, maja ehitas Ramm Ehituse OÜ.“

„Pelguranna noortemajas hakatakse pakkuma toetatud elamise teenust 30 noorele vanuses 18-35 eluaastat, kes vajavad psüühikahäirest taastumiseks professionaalselt tuge. Selles hubases majas on noortel võimalus turvalises keskkonnas haigusest taastutada, õppida iseseisvaks eluks vajalikke oskusi ning saada tuge õpingute ja/või töötamise jätkamiseks,“ ütles abilinnapea Tõnis Mölder.

Teenuse ajaks saab noor enda kasutusse väikese korteri, mis tagab privaatsuse ja annab iseseisvaks elamiseks vajaliku kogemuse. Igas korteris on möbleeritud köök-tuba, tualettruum ja dušš. Lisaks nõustamisruumidele on noortemajas ka ühisruum, sest haigusest taastumisel on individuaalse toetuse kõrval väga suur roll ka ühistegevusel ja grupinõustamisel. Töötajate tugi on noortemaja elanikele kättesaadav ööpäev läbi - minimaalselt kaheksa tundi päevas kohapeal ning muul ajal telefoni teel.

Noortemaja teenused ja tegevused on suunatud sellele, et noor suunduks võimalikult kiiresti iseseisvasse ellu või väiksema toetusega teenusele. Projekti kogumaksumus ilma käibemaksuta oli 1 695 361  eurot, millest 1 020 000 eurot rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tallinna Vaimse Tervise Keskus on Tallinna linna sotsiaalhoolekandeasutus, mis pakub ja arendab vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele ja nende peredele. Igal aastal saab keskuses teenuseid üle 800 psüühikahäirega inimese.

Uudise rubriigid: