07.06.2018

Tallinna Vaimse Tervise Keskus kolis Mustamäe teele

Tallinna Vaimse Tervise Keskuse juhtkond, teraapiakeskus, rehabilitatsioonimeeskond ning kogukonnatöö meeskond asuvad nüüdsest uutes ruumides aadressil Mustamäe tee 50.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on värske kolimine tingitud asjaolust, et keskus on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning senised ruumid Weizenbergi tänaval olid jäänud kitsaks. „Samuti läheb tuleva aasta kevadel renoveerimisele Pelguranna 31 asuv maja, kus seni tegutses koos Pelguranna tugikoduga ka teraapiakeskus. Pärast maja renoveerimist jääb see aga täielikult tugikodu käsutusse,“ selgitas Mölder.

Keskuse direktori Merike Otepalu sõnul on uutes ruumides Mustamäe teel senisest oluliselt avaramad ja paremad võimalused teenuste pakkumiseks. „Juurde tekib ruumi nii individuaalseks- kui ka perenõustamiseks ning grupitegevusteks. Lisaks saab korraldada suuremas mahus koolitusi, mida keskus pakub oma eelmisel aastal loodud koolituskeskuse alt,“ ütles Otepalu.

Abilinnapea sõnul on paljud vaimsed häired ennetavad ning üldjuhul on suur osa neist ka ravitavad. „Vaimse tervise probleemidele tuleb pöörata rohkem tähelepanu ning seetõttu peavad kohalikud omavalitsused koostöös riigiga panustama rohkem ka vaimse tervise probleemide ennetamisele ja märkamisele,“ lisas Mölder.

Tallinna Vaimse Tervise Keskus on Tallinna linna sotsiaalhoolekande asutus, mis pakub ja arendab vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele ja nende peredele. Keskuse teenuseid kasutab igal aastal ligi 800 inimest.

Keskus tegutseb alates maikuust järgmistel aadressidel: Mustamäe tee 50 (teraapiakeskus, rehabilitatsioonimeeskond, kogukonnatöö meeskond, juhtkond), Õismäe tee 105a (Haabersti klubimaja); Pae 19/1 (Lasnamäe tegevuskeskus), Hooldekodu tee 2/2 (Iru noortemaja), Pelguranna 31 (Pelguranna tugikodu).