15.10.2018

Tallinna Veerise Lasteaed tähistas aastaseks saamist sünnipäevanädalaga

10. oktoobril 2018 tähistas Tallinna Veerise Lasteaed oma esimest sünnipäeva. Pidu kestis kogu nädala.

Esmaspäeva hommikul oli lasteaed juba piduehtes. Lapsi tervitas väravas lasteaia maskott kakk Veeri, mis oli üllatuseks nii väikestele kui ka suurtele. Kes tahtis teha kalli, kes selfit ja kes eelistasid eemalt kakule lehvitada – vaimustust uhkest linnust ei suudetud tagasi hoida. 

Teisipäev oli sõprade päev. Rühmad käisid teineteisel külas. Koos mängiti, tantsiti, võimeldi ja tehti palju muudki huvitavat.

Kolmapäev oli kõige suurem pidupäev. Kogu majarahvas kogunes hommikul saali pidulikule kontserdile. Direktor Raili Mäe ning kakk Veeri kutsusid kõiki ühisele laulule ning tantsule. Esines õpetajate rahvatantsuansambel.

Peale kontserti mindi sünnipäevarongkäigule. Rongkäiku juhtisid kõige pisemad ja lõpus olid lasteaia kõige vanemad lapsed. Muusika, õhupallide ning kakk Veeri saatel kuulutati lasteaia sünnipäevast kogu ümbruskonnale. Rongkäik viis kohaliku kohviku õuele, kus lauldi sünnipäevalaulu ning koguneti grupipildiks, kus ühtekokku osales 100 inimest.

Peale sööki ning kosutavat lõunapuhkust jõudis kätte kauaoodatud sünnipäevapidu. Peol osalesid ka lapsevanemad. Pidu sai alguse väikese muusikalise etteastega Päikesekivide rühma tüdrukute ning muusikaõpetaja Annely eestvedamisel. Kõrvu paitasid palad „Helisevast muusikast“. Hetk veel ja saali astus kloun Ummi. Oi, kuis siis kõlas nalja ja naeru! Tsirkuseetendus oli väga meeleolukas ning korraliku naeruteraapia osaliseks sai igaüks. Loomulikult ei puudunud sünnipäevalt värviline ja maitsvate roogadega pidulaud. Aitäh lapsevanematele, kes selle eest hoolt kandsid!

Sünnipäevapidu läks korda, mida kinnitas ka perede positiivne tagasiside ning siirad tänusõnad veel järgmiselgi päeval. 

Aga sünnipäevaga polnud kaugeltki kõik. Juba järgmisel päeval meisterdati rühmades sünnipäevatorte. Väikeste kätega valminud pidukoogid toodi näitusele fuajeesse. Iga rühma tort oli eriilmeline ning just tema enda nägu. Maitses samuti hää!

Sünnipäevanädal lõppes reedel õuesõppepäevaga. Hommik algas pudru söömisega ja tee joomisega. Seejärel viis aeroobikajänes läbi lõõgastava tantsulise võimlemise. Kõik tegevused kuni lõunasöögini viidi läbi õues ja peale oodet mindi jälle õue. Õuealal olid erinevad töötoad ja Merekivide rühma 3–4aastased lapsed käisid jalgrattamatkal Kakumäe poolsaarel. Metsas matkates vaadeldes seeni, sammalt ja puid ning hingati metsaõhku.

Veerise lasteaia esimene aasta on olnud töökas ja mänguderohke.

Palju õnne lasteaiaperele!

 

Kairi Mander, Tallinna Veerise Lasteaia õppealajuhataja

2.JPG 9.JPG

Uudise rubriigid: