03.06.2021

Tallinna Vormsi Lasteaed on esimese rohelise lipu vääriliseks tunnistatud

Rohelise Kooliga on Eestis liitunud juba üle 140 haridusasutuse, neist 76 Tallinnast. Esmakordselt tunnustati Rohelise lipuga Pääsküla kooli, Pääsusilma lasteaeda, Männikäbi lasteaed, Taime lasteaeda, Tallinna Vormsi Lasteaeda ja Padriku lasteaeda.

 2. juunil käis meie lasteaiale rohelist lippu üle andmas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Lasteaiale kingiti pesakast, raamat "Köögiviljade taaskasvatus", rukkilille seemned, pakendiringluse õpikoti (kus sees eri näidised materjalidest, mida pakenditest teha saab), sertifikaat, tänukaart ja Rohelise Kooli programmi patrooni Kersti Kaljulaidi tervituskaart. Kersti Kaljulaid: "Usun, et roheliste koolide ja lasteaedade lapsed lähevad edasi mitte ainult loodust kaitstes, vaid ka loodust uurides."

4.juunil toimub Rohelise kooli võrgustiku lühikonverents ja rohelipu tunnustusüritus Laupa Põhikoolis   Zoom vahendusel. Sündmuse avab kõnega Rohelise kooli programmi Eesti patroon, EV president Kersti Kaljulaid.

Hindajad tõid välja, et Vormsi lasteaia taotlus oli sisukas ja põhjalik, tegevus on väga süsteemne ning meil on muljetavaldavalt palju erinevaid tegevusi. Esile tõsteti veel keskkonnaülevaatuse läbiviimist  ning seda, et olime jõudnud arvestava osani lastevanematest. Kõrgelt hinnati ka oma kogemuste jagamist teistega. 

Aitame koos lastel kujuneda loodust armastavateks ja keskkonda hoidvateks inimesteks.