15.05.2019

Tallinna XXI Kool saavutas III koha Eesti õpilasfirmade finaalvõistlusel 2019

Tallinna 21. Koolist jõudis Eesti õpilasfirmade võistluste finaali lausa kolm õpilasfirmat: käsitöökohukesi valmistav õpilasfirma Glaze, kaks-ühes nahast selja- ja käekotte tööstuslikult tootev õpilasfirma Borto ja tervislikke mahlashotte pakkuv õpilasfirma FreshUp.

8.-9. mail toimunud võistlus „Eesti parim õpilasfirma 2019“ oli väga pingeline, kus omavahel võttis mõõtu 24 Eesti tippõpilasfirmat. Tihedas konkurentsis saavutas III koha parima Tallinna õpilasfirmana Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Glaze. Glaze’i viis võiduni eelkõige suur töö nii tootearenduse kui ka müügi vallas. Auhind ei tulnud päris üllatusena, kuna kõikidelt laatadelt on varemgi preemiaid nopitud ning mitmed pärisfirmad on juba huvitatud koostööst Glaze’iga. Õpilasfirmale on kujunenud ka oma püsikliendid, kes laatadele just nende kohukesi ostma tulevad.

Võistlus toimus neljas voorus: aruanne – mille põhjal valiti õpilasfirma finaali, stendivoor, kus näidati oma tooteid ja müügioskusi, žürii ristküsitlus ettevõtte tegevuse teemal ning 4-minutiline lavaesinemine. 

Õpilasfirmas Glaze töötasid tulemuslikult ja esinesid võistluspäevadel suurepäraselt 11. klasside õpilased Anett Victoria Varunov, Mia Emilie Valtenberg, Martin Petuhhov ja Ott-Kaarel Vään. 

Preemia sai teinegi Tallinna 21. Kooli õpilasfirma – Borto, kes paistis silma väga kvaliteetse ja klientidele meeldiva nahast kotiga, mida saab kanda nii käes kui ka seljas. Ka FreshUp teenis nii klientidelt kui ka žüriilt vaid kiidusõnu.

Õpilasfirmasid juhendasid suurte kogemustega õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe, kuid kaasa aitasid ka ärimentorid Ivo Saluoks ja Luulea Lääne. 

Üldvõit läks seekord Hugo Treffneri Gümnaasiumile, kelle õpilasfirma Brand toodab meeste juuksehooldusvahendeid.

Koostas:

Juta Hirv

direktori asetäitja-arendusjuht

 

Uudise rubriigid: