21.05.2018

Tallinna alusharidus 100: Kesklinna lasteaedade V teatrifestival

15. mail 2018 toimus Tallinna Lasteaia Sipsik õuel Kesklinna lasteaedade viies, Tallinna alushariduse 100. aastapäevale pühendatud teatrifestival.

Sel aastal oli teatrifestivalil rekordarv osalejaid – ligi 250 last 11 lasteaiast. Lasteaia Sipsik väliterrassil ülesseatud lava oli täis tantsu ja laulu, isetegemise rõõmu ning ühtehoidmist. Väiksetel ja suurtel teatrisõpradel oli võimalus nautida emotsionaalseid ja rõõmuküllaseid laste-etendusi kas näitleja või pealtvaatajana, sest repertuaar ning žanrid olid väga mitmekesised. Etenduste sisuks olid nii õpetlikud, kaasajastatud muinasjutud kui ka laste ja õpetajate endi poolt loodud näidendid ja muusika.

Tallinna Lasteaed Sipsik tõi lavale etenduse „Miks jänesel huul lõhki on?“, Tallinna Lasteaed Südameke „Punamütsike uut moodi“, Kadrioru Lasteaed „Üks kord metsas“; Tallinna Kiisupere Lasteaed „Lõbus mänguhommik“, Tallinna Magdaleena Lasteaed „12 kuud“ , Tallinna Endla Lasteaed „Kodus on kõige parem“, Tallinna Luha Lasteaed „Rebaseemanda heateod“, Tallinna Jaan Poska Lasteaed „Kolm põrsakest ja grupp hunte“, Lasteaed Rõõmutareke „Kessu ja Tripp“, Tallinna Päikesejänku Lasteaed „Loomade laulupidu“ ning Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed etendusega „Nukitsamees“.

Lasteaia moto on „Üks heategu päevas!“. Sestap oli kõigi osalejate jaoks oluline teha ka üks väike heategu, annetades etenduste tulu heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ fondi.

Lasteaed tänab Tallinna Kesklinna Valitsust, kes toetas suursündmust värskendava jäätisega igale osalejale.

Signe Tamm, Tallinna Päikesejänku Lasteaia direktor; Carmen Soo, Tallinna Lasteaia Sipsik direktor

Uudise rubriigid: