19.01.2018

Tallinna alusharidus 100: Kesklinna lasteaedade koolituskonverents „Õppida on põnev“

17. jaanuaril toimus Õpetajate majas „Tallinna alusharidus 100“ raames Kesklinna lasteaedade koolituskonverents „Õppida on põnev“. Konverentsil tutvuti eri metoodikate ja uuenduslike õppemeetoditega.

Konverentsi päevakava hõlmas järgmisi teemasid: GPS kunstis, QR- koodide kirjutamine ja kasutamine, haridusrobot Dash kasutamise võimalused lasteaia õppetegevustes, robotpall Sphero võimalused õppetegevuste läbiviimisel, Persona Dolls metoodika, „Läheme Arvumaale“ metoodika ning „Teadus on lõbus“ katsed.

Läbi viidi seitse töötuba, kus töögrupi liikmetel oli võimalik saada aimu teema põhimõtetest ja kasutusvõimalustest ning kõike ise katsetada ja kaasa teha.

Tegevusi töötubades juhendasid praktikud Tallinna Lasteaiast Vikerkaar, Tallinna Lepatriinu Lasteaiast, Tallinna Kullatera Lasteaiast, Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaiast, Tallinna Luha Lasteaiast ja Tallinna Lasteaiast Sipsik, kes kõik said kiitvat tagasisidet.

Konverentsil osalejaid tervitas ning omi mõtteid ja koostöösoove jagas ka Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet.

Üritusel osales 50 õpetajat. Õpetajad andsid konverentsile positiivse hinnangu, tõstes esile eelkõige ürituse praktilist poolt ning huvi pakkunud teemasid, millest eelnev teadmine kas puudus või oli väga põgus. Paljud õpetajad nentisid, et said hulgaliselt  inspiratsiooni ning häid mõtteid. Tõdeti, et seesuguste õppepäevade läbiviimine on ka edaspidi vajalik ja teretulnud.

Merle Ausing, Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: