21.01.2021

Tallinna detsembrikuu 2020 klassijuhataja selgunud

Tallinna detsembrikuu klassijuhataja on valitud, seekord 40 tunnustusettepaneku seast! Tehtud ettepanekutes tõsteti esile väärtusi nagu professionaalsus, avatus ja uuendusmeelsus, pühendumus ning sihikindlus.

Detsembrikuus kuulutati taas välja kaks laureaati:

Reet Ristjan, Tallinna Heleni Kool

Õpetja Reet Ristjan on kuulmispuudega õpetaja, kes õpetab kuulmispuudega õpilaste klassis. Reet on kogemustega klassijuhataja ja pedagoog, suure südamega õpetaja. Õpetaja Reedal on kõik omadused, mis ühel heal õpetajal peavad olema – kohusetunne, korrektsus, austus iseenda, kolleegide ja laste vastu. Teda iseloomustab harukordne järjekindlus, kui on vaja jõuda õpilase mure tuumani. Ta uurib, küsib ja arutleb seni, kuni parim lahendus leitud on. Lisaks oma klassi õpilastele on ta osavõtlik kogu kurtide osakonna õpilaste hea käekäigu eest. Õpetaja Reet on alati valmis uuendustega kaasa minema, kuid suudab sealjuures arvestada oma klassi õpilaste eripäradega. Nii on ta katsetamas kooli teises osakonnas kasutusel oleva KiVa programmi elementidega. Oma klassi õpilaste toetamiseks on õpetaja Reeda oskuste varasalves palju diferentseerimise ja paindliku õpetamise meetodeid, alates klassiruumi kohandamisest vastavalt olukorrale kuni kõikvõimalike erisusteni õppetöös. Õpetaja Reet on kurtide kultuuri ja viipekeele tutvustaja - oma klassiga on ta käinud külas mitmel tavakooli klassil (Rocca al Mare Koolis, Püha Johannese Koolis, Gustav Adolfi Gümnaasiumis), kus on tutvustanud kurtide keelt ja kultuuri. Tavakoole külastades on õpetaja Reet koos võõrustajatega seisnud selle eest, et tema oma klassi lapsed saaksid võimaluse näha hoopis teistsugust koolielu, kui nad harjunud on. Need kohtumised on alati olnud mõlemapoolselt väga meeleolukad.

Tunnustusettepaneku tegijateks Tallinna Heleni Kooli direktor ja õppealajuhataja, viipekeeletõlk ning Rocca al Mare kooli sõprusklassi klassijuhataja.

Kati Rand, Tallinna Südalinna Kool

Kati Rand on pühendunud klassiõpetaja, kes on koostöine, loominguline ja oma tööle kaasaegse lähenemisega. Ta lähtub õpilaste vajadustest ja korraldab õppetööd nii, et tema õpilastel, aga ka temal endal ja tema kolleegidel oleks põnev. Ta kasutab VEPA metoodikat ning on koolis kolleegidele metoodika mentoriks. Tänu VEPA rakendamisele oskavad ka tema klassi õpilased märgata oma kaaslastes head. Kati klassis on mitmeid muu koduse keelega ja HEV õpilasi, kellega ta samuti väga hästi toime tuleb. Kati kuulub koolis klassiõpetajate ühendusse, klassijuhatajate kotta, Liikumine ja tervis ühendusse ning on Liikuma Kutsuva Kooli ja kooliaia projektide aktiivne liige. Ta on alati valmis oma häid praktikaid jagama kolleegidega nii Eestis kui välismaal. Kati kasutab tundides mitmekesiseid õppemeetodeid, kus on mängulisust, projektõppe elemente, Liikuma Kutsuva Kooli aktiivse ainetunni põhimõtteid. Samuti on ta aktiivne uute digivahendite kasutaja (nt robootika matemaatika tundides) ja ei pelga ka oma õpilastele ainetundidesse lõimitult digipädevusi õpetada. Kati on ise aktiivne projektides osaleja ja seetõttu saavad ka tema õpilased võimaluse panustada mitmesugustesse projektidesse (nt heategevus loomade varjupaiga toetamiseks, taimekasvatus, robootika, kunstiprojektid jne). Kati on väga sihikindel ja nõudlik enda suhtes ning oskab seda oskuslikult ka oma õpilastes kasvatada nii, et lapsed naudivad pingutamist.

Tunnustusettepaneku esitas Tallinna Südalinna Kooli juhtkond.

Lisaks tunnustame:

Svetlana Melnikova, Ehte Humanitaargümnaasium

Jaanika Pärnamägi, Gustav Adolfi Gümnaasium

Marek Koitla, Jakob Westholmi Gümnaasium

Kadi Hirv, Kadrioru Saksa Gümnaasium

Irena Volkova, Kalamaja Põhikool

Inna Litovkina, Karjamaa Põhikool

Valentina Rjabtseva, Lasnamäe Gümnaasium

Svetlana Leonova, Lasnamäe Põhikool

Irina Barõshnikova, Lasnamäe Vene Gümnaasium

Maiki Saaring, Merivälja Kool

Karmen Onton, Pelgulinna Gümnaasium

Mari-Liis Ojaperv, Pirita Majandusgümnaasium

Ege Raudsepp, Ristiku Põhikool

Helen Laikoja, Tallinna 21. Kool

Alisija Tšekada, Tallinna 32. Keskkool

Jaroslava Kotjužinskaja, Tallinna 53. Keskkool

Kersti Reinapu, Tallinna Arte Gümnaasium

Liina Uutar, Tallinna Humanitaargümnaasium

Helen Paasmäe, Tallinna Järveotsa Gümnaasium

Larissa Repihha, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

Margus Pillau, Tallinna Kivimäe Põhikool

Jana Kanger, Tallinna Kunstigümnaasium

Anne Soolepp, Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Kaiu Viidik, Tallinna Laagna Gümnaasium

Olga Levitski, Tallinna Läänemere Gümnaasium

Raili Vahermägi, Tallinna Mustamäe Gümnaasium

Jelena Litšman, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

Marina Ditina, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

Minna Sillamaa, Tallinna Mustjõe Gümnaasium

Kaia Palu, Tallinna Nõmme Põhikool

Jelena Fomina, Tallinna Pae Gümnaasium

Kadri Koemets, Tallinna Pääsküla Kool

Külliki Parker, Tallinna Saksa Gümnaasium

Helen Viira, Tallinna Tehnikagümnaasium

Lea Koitjärv, Tallinna Tondi Kool

Olga Puusepp, Tallinna Tõnismäe Reaalkool

Anžela Gusseva, Tallinna Õismäe Vene Lütseum

Kadi Maripuu, Tallinna Ühisgümnaasium

 

Kuu klassijuhatajatele on Tallinna Haridusamet välja pannud rahalise preemia ning õpilaste mängu Väärtuste avastajad koos sellega kaasneva koolitusega aprillikuus Tartu Ülikooli eetikakeskuselt. Kõik esitatud kandidaadid saavad tänukirja Tallinna Haridusametilt ning kingiks Tartu Ülikooli eetikakeskuse Klassijuhataja käsiraamatu.

Uudise rubriigid: