26.04.2017

Tallinna esimene robootikapäev tõi kokku mitusada eri vanuses robotihuvilist

25. aprillil 2017 sai Südalinna koolis kokku Tallinna robotihuvilised mudilased, õpilased ja õpetajad 35 lasteaiast ja 17 koolist. Lapsed panid end proovile robotiülesannete lahendamisel ning õpetajad tutvusid õppetöös kasutatavate robotitega.

Vaadata sai mitmeid demo-etteasteid ja robotinäitust ning ka ise robotiteid proovida. Esindatud olid nii BeePotid, BluePotid, Ozobotid, Edisonid, Lego WeDo-d kui ka paljud teised lastele mõeldud mudelid. Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilased tutvustasid ajuskänneriga juhitavat robotit – oma disainitud lahendust, mis võitis esikoha Robotexi 2016 võistlusel MindControl. Robotmees pälvis kõigi kohalolijate tähelepanu, sest inimesele niivõrd sarnane masin, mis oskab kõndida, tantsida, käsi plaksutada ja nõnda edasi, on Eestis veel üsna haruldane.     

IMG_8977 (Medium).JPG IMG_9150 (Medium).JPG

Päev algas lasteaedade robootikapäevaga. Lapsed lahendasid ülesandeid BeeBoti ja LEGO WeDo robotitega. Tallinna Haridusameti üldosakonna juhatajat Rainer Rannalat rõõmustas lasteaedade juures eelkõige see, et neist mitmed olid välja tulnud enda poolt juba edasi arendatud robotitega. „Näiteks oli BeePotile ette pandud poekäru ja näha oli muidki nutikaid uuendusi,“ rääkis Rannala. „On näha, et robootika tõepoolest ergutab laste loovat mõtlemist ning nad õpivad kiiresti ja innuga. See annab ka meile jõudu selle valdkonnaga edasi tegeleda ning otsida uusi võimalusi, mida lastele õppetöös pakkuda.“  

Koolide robootikapäeval panid algklassiõpilased proovile oma oskusi viiel alal: BeeBoti kevadine teekond, Lego WeDo´d looduses, Ozbotid kooliteel ning Edisonid ja NXT robotid metsarajal. Teine ja kolmas kooliaste läksid metsarajale Ozobotide ja Lego EV3 robotitega. Oma kogemust FLL robootika mängulaua kasutamisest jagas Eesti FLL 2016/2017 robotimängu meister, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond Öökullid.

Õpetajatele ja teistele täiskasvanud robotihuvilistele oli korraldatud robootikaseminar, kus Heilo Altin (Tartu Ülikooli doktorant, MTÜ Robootika tegevjuht) tegi esmalt ettekanne „Robootika ainetundides – unelm või reaalsus?“. Sellele järgnes paneeldiskussioon „Robootika toomine klassitundi – poolt ja vastu”. Räägiti, kuidas robotitega õppimine muudab huvitavamaks ja elulisemaks nii õppimise kui ka õpetamise, kuid oluline on esmalt ületada õpetajate hirm uue tehnoloogia ees ja siis aidata neil omandada uusi oskusi, samuti tuleb luua vajalikud õppematerjalid.

IMG_8917 (Medium).JPG IMG_9273 (Medium).JPG

Avatud oli näituse- ja robootikaala, kus sai tutvuda erinevate robootikatoodetega. Oma tootevalikut esitlesid Oomipood, Rekato ja Robomiku, Büroomaailm tutvustas 3D printereid ja printimist. WTC Tallinna robootikalabor demonstreeris Robolandis Tallinna haridusasutustes enimlevinud robootilisi platvorme ning soovijad said neid kogenud juhendaja käe all ise järele proovida. Tegutses ka virtuaalreaalsuse töötuba, kus WTC Tallinna virtuaalreaalsuslabori abiga sai seigelda virtuaalreaalsuses.

Robootikapäev toimus Tallinna nutikuu 2017 raames, seda korraldas Tallinna Haridusamet koostöös eelmise aasta Robotexi turundusjuhi Janika Leoste ja Tallinna Südalinna Kooliga. Robootikapäeval osalesid ka koolijuhid Hollandist ning Südalinna kooli külalised Norrast..

Robootikapäeva fotosid saab vaadata nendest galeriidest:

 

Lisateave:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503, 5272668
rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

Tekst: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

Uudise rubriigid: