10.04.2017

Tallinna ettevõtja veebi uus kujundus

Alates 12. aprillist 2017 võttis Tallinna Ettevõtlusamet kasutusele uue kodulehe kujunduse.

Tallinna Ettevõtlusamet on esimene linna ametiasutus, kes uut kujundust www.tallinn.ee/est/ettevotjale/  kasutama hakkas. Väga oodatud on veebilehe külastajate tagasiside, vajadusel viiakse jooksvalt ja operatiivselt sisse vajalikud muudatused. Edaspidi saavad oma kodulehtedele uue kujunduse ka teised linna asutused.

Tallinna linna teemaveebilehtede kujundust uuendati viimati 2010 aastal. Kiiresti arenevas veebimaailmas muutuvad trendid ning tehnoloogiad peadpööritava kiirusega, seega oli aeg kodulehele kasutajaliidest värskendada.

Kõige olulisem faktor uue kodulehe juures on otsingumootori kesksus. Inimesed on harjunud teabe otsimiseks kasutama Google otsingumootorit ning see trend on kandunud edasi ka kodulehtedele. Infot soovitakse võimalikult kiiresti leida ning traditsioonilisel viisil menüüpuus navigeerides võtab see paratamatult kauem aega. Uues veebikujunduses saab soovitud info kiiresti kätte, trükkides soovitud märksõna otsingukasti, mispeale kuvab tulemustes kõik märksõnaga seonduvad teenused, sisulehed ja uudised.

Uue kodulehe avavaates on senisest oluliselt suurem rõhk ka uudiste ning sündmuste info väljanäitamisel. Ettevõtjale on kohe näha, mis üritused, koolitused ja töötoad lähiaja jooksul Tallinnas toimumas on.

Kodulehte valmistades on eelkõige silmas peetud kasutajamugavust. Ettevõtja kodulehte vaatab iga kolmas veebikülastaja nutiseadme abil, seetõttu on terve leht ekraaniga muganduv ning nutitelefonis ei jää miski leidmata.

Tagasiside ja ettepanekud veebilehe täiustamiseks on oodatud aadressile veeb@tallinnlv.ee või tagasiside vormil http://www.tallinn.ee/est/Vorm-Tagasiside-veebilehe-kasutamise-kohta.