28.11.2016

Tallinna ettevõtjate jõulualleel süttisid tuled

Esmaspäeva, 28. novembri õhtul lülitas Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme sisse valguse ettevõtjate jõulualleel.

Jõuluallee kulgeb Tallinna südalinnas mööda Rävala puiesteed. Tallinna kesklinnas tegutsevate ettevõtjate abiga on seal kasvavaid alleepuid tuledega dekoreeritud alates aastast 2014. Kesklinna valitsuse algatatud projektis osalejate arv on linnaosa vanema Alar Nääme sõnul kolme aasta jooksul peaaegu kahekordistunud.

„Tänavu annab ligi 30 ettevõtet oma panuse, et Tallinna kesklinnas oleks pimedal ajal rohkem valgust ja alates esimesest advendist tekiks juba ka jõulutunne,“ hindab Nääme.  

Ta meenutab, et esimesel aastal dekoreeriti valguskettidega ainult Islandi väljaku ümber kasvavad püramiidjalakad, kuid juba mullu advendiajaks lisandunud toetajate abiga valgustatud ala laienes. Tänavu projektiga liitunud ettevõtjate toetus lubab paigaldada valgusdekoratsioonid ka Rävala puiestee keskel kasvavatele püramiidtammedele.

Linnaosa vanem avaldab tänu kõigile uutele ja varasematele jõuluallee toetajatele. Esmaspäeval pärast tulede süütamist kirjutab ta alla ka lepingud vastselt liitunud ettevõtetega. Nüüdsest on oma toodetega toetajate seas rahvusvaheliselt tuntud ettevõte Shishi, kes andis suure panuse 528 dekoratiivkuuliga, mille paigaldas sponsorina projekti kaasatud ProLumina OÜ. Järgnevaks kolmeks aastaks on projektiga liitunud spordiklubi Reval-Sport, Gurmee Teater (Skyworld Service OÜ), GO Grupp, OÜ Apotheka Magistratus, Hansa Ilutulestikud OÜ, Tänavapuhastuse AS ja Brave Capital OÜ.

Juba kahel varasemal aastal olid toetajate seas LHV Pank, Pindi Kinnisvara, Olympic Casino Eesti, Tahe Outdoors, Tallinna Kaubamaja, Tallinna Jõuluturg, Reval Café, Pagaripoisid, Olde Hansa, Wiedemanni Tõlkebüroo, Adam Bd, KH Energia-Konsult, MK Illuminations Baltic, Rae restoran, Hell Hunt, restoran Tule Estonia, Tallinna Legendid, Nimeta Baar, restoran Maikrahv. Jõuluallee kauni kujunduse, valgustuse valiku ja ülespaneku ning samuti korrashoidmise eest on hoolt kandnud Kesklinna valitsuse koostööpartner MK Illumination Baltic AS.

Tuled jäävad jõulualleel põlema kuni 15. veebruarini 2017.