08.10.2019

Tallinna ettevõtluspäev toob huvilisteni ligi 60 eriilmelist ettevõtlusseminari

Täna, 8. oktoobril toimub Viru Konverentsikeskuses juba 15. korda Tallinna ettevõtluspäev, mis toob kuulajateni ligi 60 erinevat ettevõtlusalast seminari eesti ja vene keeles.

Tänavuse ettevõtluspäeva peateema on “Julge mõelda, julged teha”, mis inspireerib, innustab ja julgustab ettevõtlusega alustama või viima juba olemasoleva ettevõtte uutesse kõrgustesse. Esimest korda on võimalik osa võtta ka avatud laborite programmist, mille raames saab külastada nii Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnika Kõrgkooli kui ka Tallinna Ülikooli. Ettevõtluspäeva korraldab Tallinna Ettevõtlusamet.

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaheri sõnul on ettevõtluspäeva teema “Julge mõelda, julged teha” inspireeritud ettevõtja ühest peamisest dilemmast: kas riskida ja teha midagi uut või jääda oma mugavustsooni turvaliselt sissetallatud radu käima. “Teame ju küll, et julge pealehakkamine on pool võitu, aga just julgus on see, millest tihti puudu jääb,” selgitas Vaher seekordse teema valikut. 

Tänavusel ettevõtluspäeval pakutakse ettevõtlikele võimalust osaleda äriidee pitchimis- ehk  äriideede lühiesitlusvõistlusel, kus mõne minutiga tuleb kuulajas tekitada selgus ja huvi oma idee vastu. Mõte ongi selles, et oma äriidee kõigepealt ekspertžürii ees proovile panna. “See on harukordne võimalus saada äriideele esimene tõuge, kartmata seejuures kaasnevaid kohustusi või riske, mis tihti ettevõtlusjulgust pärsivad,” ütles Vaher.

Uuendusena on päevale lisatud ka avatud laborite programm, mille raames saavad huvilised tutvuda Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Ülikooli tööga. “See on hea võimalus tutvuda erinevate valdkondade teadlaste ja laboritega, et leida oma ettevõttele vajalikke kontakte ning partnereid teaduspõhiste toodete ja teenuste väljaarendamiseks, et veelgi konkurentsivõimelisemaid tooteid valmistada,” lausus Vaher.

Ettevõtluspäeva 59-s seminaris jagavad oma teadmisi ja kogemusi nii ettevõtjad ise kui ka professionaalsed koolitajad, sh Civitta Eesti, Leiutajate Liit, Marketingi Instituut, Eesti Maksu- ja Tolliamet, Tartu Ülikool, Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon, JCI, Toiduainetööstuste Liit jpt.  Erinevates saalides tutvustatakse ettevõtluse väljakutseid, arenguvõimalusi ja nutikaid müügivõtteid, mis tulevad kasuks nii tootearenduses, müügitegevuses, personalivalikus kui ka tehniliste lahendustega seotud küsimustes.

Kogu Tallinna ettevõtluspäeva programmiga saab tutvuda ja seminaridele registreeruda siin: http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/

Tallinna ettevõtluspäev kulmineerub 9. oktoobril piduliku ettevõtlusauhindade galaga, kus selguvad selle aasta Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi võitjad. Traditsiooniliselt antakse auhinnad välja järgmistes kategooriates: Arendusprojekt 2019, Koostööprojekt 2019, Särav startija 2019, Turismitegu 2019, Töökohtade looja 2019, Vastutustundlik ettevõtja 2019 ja Tulevikuidee 2019. Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja SA-ga Eesti Rakenduskõrgkoolid tunnustatakse eriauhindadega parimaid rakenduslikke teadustöid.

Ettevõtluspäev on kõigile osalejatele tasuta.

Uudise rubriigid: