Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna haridusasutustes avatakse peagi innovatsioonilaborid

Tallinna haridusasutustes avatakse peagi innovatsioonilaborid

Tallinna Haridusamet koos haridusasutusega katsetab taas uuenduslikke õppimise ja õpetamise viise. Veebruarist maini 2018 avatakse kuues koolis ja kahes lasteaias #EduInnoLab innovatsioonilaborid.

Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas innovaatilisi seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad koha õppekavades. Uuendusmeelsete koolide eeskuju kaudu jõuavad uudsed õppeviisid loodetavasti kõikidesse linna koolidesse.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul soovib linn haridusasutuste innovatsioonilaborite loomisega panustada Eesti hariduse kõrge taseme säilimisse ka tulevikus. „Tänapäeval ei saa õppimine ega õpetamine olla samasugused kui kümne, viie või isegi ühe aasta eest – maailm muutub niivõrd kiiresti ja meil tuleb sellega arvestada. Me ei tea, milline on elu viie aasta pärast, kuid lapsed tuleb selleks võimalikult hästi ette valmistada,“ rääkis Belobrovtsev. „Teadmata, millised on tuleviku ametid ja mis oskusi need nõuavad, on olulised eelkõige mõtestatud õppimine ja loovuse arendamine – seda eesmärki toetavad ka loodavad innovatsioonilaborid.“

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala lisas, et kuna linna haridusala IKT valdkonna arendamise üheks eesmärgiks on seatud digipädevuste oskuskeskuste loomine, otsustas haridusamet ellu viia projekti #EduInnoLab. „Projekti raames avame koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblock’i stuudiot, ühe aerokooli ja ühe liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda,“ selgitas Rannala. „Laborite rajamisega soovime luua haridusasutustele võimaluse katsetada tulevikku vaatavaid õppeviise ning saadud kogemusi laiendada edaspidi ka teistesse haridusasutustesse.“

Eelmise aasta lõpus korraldas Tallinna Haridusamet #EduInnoLab projektis osalemiseks konkursi neile haridusasutustele, kellel on varasemaid kogemusi viie konkreetse IKT valdkonna osas ja süvendatud huvi selle arendamiseks. Projekti pääsesid Tallinna Kullatera Lasteaed ja Tallinna Liikuri Lasteaed (Roboaed), Tallinna 21. Kool ja Tallinna 53. Keskkool (Lego innovatsioonistuudio), Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium ja Tallinna Lilleküla Gümnaasium (Makeblock stuudio), Pelgulinna Gümnaasium (Aerokool) ning Tallinna Südalinna Kool (Liitreaalsuse stuudio).

Projektis osalejad toovad välja, et innovatsioonilaboris lähtub õpitegevus tänapäevastest õpikäsitlustest, õpimudelitest ja metoodikatest. Laborite rajamisega soovitakse muuhulgas äratada lastes huvi tehnika ja tehnoloogia ning nendega seotud teadmiste ja eluliste probleemide vastu. Usutakse, et teadmisi on lihtsam omandada, kui need seotakse ümbritseva eluga. Oma kogemuse jagajateks ei peaks olema ainult õpetajad, vaid ka õpilased.

14. veebruaril (10.30–12.00) avab oma uksed Tallinna Kullatera Lasteaia Roboaed, 20. veebruaril (14-15.30) Tallinna 21. Kooli Lego innovatsioonistuudio ning 27. veebruaril (13-14.30) Tallinna Liikuri Lasteaia Roboaed.

Märtsis alustavad tööd Pelgulinna Gümnaasiumi aerokool (avamine 07.03), Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi Makeblock stuudio ja allinna 53. Keskkooli Lego innovatsioonistuudio, aprillis Tallinna Lilleküla Gümnaaisumi Makeblock stuudio ning mais Tallinna Südalinna Kooli liitreaalsuse stuudio (avamine 30.05).

#EduInnoLab Facebookis:

EduInnoLab logo.JPG 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet 
Tel: 6404503, 5272668
E-post: [email protected]

 

Näiteid teistest käimasolevatest uuendusliku õppe projektidest: